امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133784
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
نعمت الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: در بخش تامین منابع دولت، استان تهران 50 درصد درآمد مالی کشور را تامین می‌کند و از مجموع ...

نعمت الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: در بخش تامین منابع دولت، استان تهران 50 درصد درآمد مالی کشور را تامین می‌کند و از مجموع 65 هزار میلیارد تومان بودجه کلان کشور، 27 هزار میلیارد تومان در سال 93 سهم تهران بوده است.

وی افزود: این در حالی است که سهم استان تهران در تخصیص بودجه کشوری، 3.2 درصد است. تهران 17 درصد جمعیت کشور و 30 درصد ارزش افزوده در اقتصاد ایران را به نام خود ثبت کرده و در 11 کالای کشاورزی نیز در رتبه های اول تا سوم در کل کشور قرار دارد.

وی با اشاره به تصفیه خانه‌های فاضلاب استان خاطرنشان کرد: اگر تصفیه خانه‌های فاضلاب استان به روز و مورد بهره برداری باشد، می‌توانیم از 900 میلیون متر مکعب آب سالم در چرخه آبی استان استفاده کنیم.

ترکی تصریح کرد: بحث حمل و نقل عمومی در استان از دغدغه‌های محوری است که در همین راستا با 2 شرکت چینی وارد مذاکره شدیم تا با بهره برداری از قطار شهری تهران به پردیس و تهران به پاکدشت سهولت عبور و مرور را برای مردم این مناطق فراهم کنیم.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری تهران با اشاره به مصوبات جلسه گفت: قرار شد تا پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد داشته‌اند، شناسایی و معرفی شوند تا تخصیص اعتبارات لازم صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: تعیین شورای هماهنگی امور بانکی استان و شناسایی و معرفی طرح های کلان کشاورزی نیز از دیگر مصوبات جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها