امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133804
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک میلیون نفر در جریان جنگ داخلی در سوریه زخمی شده‌اند و به دلیل کمبود دارو در منطقه،

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک میلیون نفر در جریان جنگ داخلی در سوریه زخمی شده‌اند و به دلیل کمبود دارو در منطقه، بیماری‌ها در حال شیوع در منطقه است.

خبرگزاری رویترز به نقل از «الیزابت هوف» نماینده سازمان بهداشت جهانی در سوریه نوشت:« در سوریه یک میلیون نفر  به دنبال پیامدهای مستقیم جنگ،زخمی شده‌‌اند و شما وقتی در این کشور سفر می‌کنید شاهد این واقعیت هستید. ضمن اینکه تعداد زیادی هم به دلیل جنگ معلول شده‌اند. که این بزرگترین مشکل است.»

هوف نابودی خدمات درمانی در سوریه ناشی از غیرقابل استفاده شدن نیمی از بیمارستان‌ها عمومی را عاملی دانست که در پی آن درمان بیماران و زخمی‌ها را با مشکل مواجه می‌شود.

وی گفت:« بیش از 6 هزار و 500 نمونه از حصبه و 4 هزار و 200 نمونه از سرخک در سال جاری که از جمله مرگبارترین بیماری‌های کودکان است، در سوریه گزارش شده است.»

بر اساس این گزارش، یک مورد از فلج‌اطفال هم گزارش شده همچنین بیماری‌های دیگری هم در منطقه دیده شده که می‌توان به یک بیماری مخصوص مناطق گرمسیری و سل هم اشاره کرد.

بنابر اطهارات هوف، مشکلات در سوریه به سرعت رو به ازدیاد است  و دسترسی کم به آب و وخامت اوضاع درمانی به این وضعیت دامن می‌زنند. وی گفت:« میزان نیازها در این کشور باور کردنی نیست.»

از این رو سازمان ملل روز پنجشنبه خواستار کمکی بیش از 8.4 میلیارد دلار برای کمک‌رسانی به حدود 18 میلیون سوری در سال 2015  شد.

بنابر آمارها بیش از 200 هزار نفر در جریان ناآرامی‌ها در سوریه که از سال 2011 آغاز شد، جان خود را از دست دادند.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها