امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13381
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۰
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز درباره تلاش برخی رسانه‌های عربی برای برانگیختن فتنه مذهبی و طائفه گری در سوریه گفت: تعدادی از جوانان در القصیر سوریه پرچمی را بر روی یک مسجد نصب کرده‌ بودند که بر روی این پرچم نوشته شده بود «یا حسین» بسیاری از رسانه‌ها و شبکه‌های عربی اقدام به شایعه پراکنی در این زمینه کردند.

نصرالله افزود: شبکه‌های عربی مدعی شدند که این جوانان وابسته به حزب الله هستند و این مسجد همان مسجد «عمر بن الخطاب» است که پرچم یا حسین بر فراز آن گذاشته شده است در حالی که این شایعه‌ها صحت ندارد نه تنها اطلاعات منتشر شده کذب است بلکه این افراد نادان در این رسانه‌ها نمی‌دانند که برخی از اهالی القصیر شیعه هستند و مسجدی دارند به اسم «الامام الحسن المجتبی» و پرچم یا حسین بر فراز این مسجد گذاشته شده بود.

وی گفت: مسجد جامع خلیفه عمر بن الخطاب با فاصله چند کیلومتر از مسجد امام حسن(ع) قرار دارد و در آینده نزدیک فایلی تصویری از این ماجرا منتشر خواهیم کرد که حقیقت را بازگو کند.

وی تأکید کرد برخی از رسانه‌های عربی از جمله الجزیره با انتشار برنامه‌هایی تحت عنوان «بیشتر بدانید» دست به اقداماتی این چنینی می‌زنند چه چیزی را بیشتر بدانید دروغ و تقلب و گمراه کردن را بیشتر بدانند؟ مگر امام حسین تنها متعلق به شیعیان است او متعلق به همه مسلمانان است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: کسانی که نزاع سوریه را به جنگی مذهبی تبدیل می‌کنند ضعیف هستند و باید تلاش کنیم تا این بحران به نزاعی مذهبی تبدیل نشوند.بدترین اتفاقی که اخیرا در سوریه افتاده است طرح «نزاع مذهبی» است اما نزاع سوریه مذهبی نیست زیرا «شیخ البوطی» -که ترور شد- شیعه نبود.
ادامه دارد ...
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها