امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133819
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در روزهای اخیر منابع خبری سوری و لبنانی از درگیری‌های مسلحانه دو گروه تروریستی مسلح ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در روزهای اخیر منابع خبری سوری و لبنانی از درگیری‌های مسلحانه دو گروه تروریستی مسلح داعش و ارتش آزاد در منطقه «القلمون» واقع در ریف دمشق خبر دادند، منطقه‌ای که امتداد و گستره آن شهر مرزی «عرسال» در لبنان را در برمی‌گیرد.

داعش این نبرد را درحالی آغاز کرد تا بازمانده ارتش آزاد در کوه‌های القلمون غربی که در نزدیکی مرزهای لبنان واقع شده و و همچنین القلمون شرقی که حلقه ارتباط استان‌های ریف دمشق و حمص و دروازه ورود به منطقه صحرای شام را تشکیل می‌دهد، را از این مناطق بیرون کند.

داعش از مدت‌ها پیش برای آغاز چنین نبردی لحظه شماری می‌کرد و طی روزهای گذشته، پیش از آنکه 3 قاضی شرعی داعش از جمله «ابو الولید المقدسی»، پای به القلمون بگذارند، این فرصت فراهم و کمک مورد نیاز از استان حمص برای این گروه تروریستی تکفیری تامین شد.

این 3 قاضی شرعی داعش برای ارتش آزاد این پیغام را آورده بودند که داعش خواستار بیعت آنهاست و رد بیعت توسط ارتش آزاد بمعنای درخواست مبارزه و جنگ با داعش است.
 

 

درگیری‌‌ها بین 2 گروه از روزهای گذشته در تمام محورهای القلمون آغاز شد و دامنه آن گذرگاه‌های قاچاق سلاح و تردد عناصر مسلح از عرسال به القلمون را فراگرفت.

در این میان گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» موضع بی‌طرفی در این درگیری‌ها را اتخاذ کرد تا این امکان برای داعش فراهم شود، تا مقرهای گروه تروریستی موسوم به «گردان چتربازان القصیر» را تصرف و سرکرده آن، به نام «عرابه ادریس» را به اتهام «فروش القصیر و یبرود به حزب الله» دستگیر و اعدام کردند، در حالی‌که ادریس از جمله تروریست‌هایی بود که در «بابا عمرو»، واقع در حمص و «القصیر» و مناطق مختلف القلمون با ارتش سوریه مبارزه می‌کرد و گروه وابسته به وی مهارت خاصی در ترور افسران ارتش سوریه داشت.

داعش پس از تصرف مقرهای ادریس که از پاییز سال گذشته در این منطقه حضور و فعالیت دارند، سلاح‌های موجود در آن را به غنمیت گرفتند.

در خصوص جبهه النصره مشخص نیست که این گروه تروریستی تکفیری تا چه وقت موضع بی‌طرفی خود در این درگیری‌ها را حفظ خواهد کرد، با توجه به اینکه سرکرده النصره در القلمون یعنی «ابو مالک التلی» پیشتر توافقنامه‌هایی با شماری از قضات داعش امضا کرده بود که به موجب آن درگیری‌هایی میان این دو گروه رخ ندهد.

منابع نزدیک به داعش و همچنین ارتش آزاد تاکید می‌کنند، هدف داعش از این نبردها علاوه بر بیرون راندن ارتش آزاد و غلبه بر گروه‌های دیگر این منطقه حمله به شهر مرزی عرسال لبنان و تصرف آن است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها