امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13382
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله در ادامه گفت: اگر ما در موقعیتی قرار بگیریم که باید از دولت لبنان دفاع کنیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله در ادامه گفت: اگر ما در موقعیتی قرار بگیریم که باید از دولت لبنان دفاع کنیم این کار را انجام داده و از این دولت و این سرزمین دفاع خواهیم کرد.

وی گفت: اخیرا تصمیم گرفتیم که برای مقابله با توطئه‌ای که سوریه با آن مواجه است وارد میدان شویم و این تصمیم گیری لحظه‌ای نبود. از همان ابتدا برای ما این توطئه و اثراتش بر لبنان و منطقه و فلسطین و سوریه و مسلمانان و مسیحیان و سنی و شیعه و تمام مردم و به خصوص اهل سنت مشخص بود.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: از طریق پیگیری‌ها شاهد کسانی که وارد این درگیری شدند بودیم. داستان [درگیری] مردم و نظام از مدت ها پیش به پایان رسیده است و تقسیم بندی در زمینه کسانی که با نظام و ضد نظام هستند وجود دارد. بخشی از ملت سوریه با نظام هستند و ما نیز با این بخش هستیم و بخش دیگر نیز ما در زمینه انجام اصلاحات و نه نابودی سوریه با آنها همراه هستیم.

سید حسن نصرالله افزود: برخی خبرها حاکی از آن است که 100 هزار جنگجو وارد سوریه شدند. آیا کسی می تواند ما را قانع کند که برخی از کشورهای اسلامی و عربی که اصلا هیچ انتخاباتی در آن برگزار نمی شود طرفدار حقوق بشر و اصلاحات است. سخن ها درباره آغاز مسلح کردن مخالفان دروغی بیش نیست چون این روند از مدت ها پیش آغاز شده است. کسانی هستند که هیچ ترسی از کشته شدن مردم ندارند و فقط به دنبال سرنگونی نظام در سوریه هستند.

وی افزود: ما آخرین گروهی هستیم که در سوریه مداخله کردیم و پیش از ما گروه المستقبل [وابسته به سعد حریری] و برخی گروه های لبنانی که نمی خواهم نام آنها را ذکر کنم در سوریه مداخله کرده اند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اگر ما با مخالفان در اوضاع سوریه مداخله می کردیم آیا از این مداخله گری استقبال نمی کردند و آن را مداخله مبارک و هوشمندانه توصیف نمی کردند و در آن زمان حزب الله حقیقی نمی شدیم و پرچم های ما در برخی از کشورهای عربی برافراشته نمی شد و شبکه های خبری از ما تمجید نمی کردند. آیا اینگونه نیست؟ پس موضوع، داستان مداخله در سوریه نیست.

وی افزود: در برابر این هجوم بین‌المللی و در حالی که ارتش عربی سوریه در جبهه‌های مختلف در حال مبارزه است ما تنها بخشی از مسئولیت را در مقابله با این توطئه که نه تنها خواستار سرنگونی سوریه بلکه سرنگونی تمام منطقه است را بر عهده داریم. این توطئه ای آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و تکفیری‌ها است.

نصرالله در ادامه گفت: این مشارکت پاسخگویی به نیکی‌های [سوریه] نبوده بلکه مشارکت ما جدی بوده و ما پنهان نشده‌ایم و به صراحت مشارکتمان را اعلام کردیم. ما جوانانمان را به سوریه نمی فرستیم و بعد بگویم که آنها را برای توزیع پتو و شیر ارسال کردیم و اگر در آنجا کشته شدند نیز در سوریه دفنشان نمی کنیم و خانواده های آنها را ساکت نمی کنیم. ما هرگز این اقدام را انجام نمی دهیم.
 
ادامه دارد... انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها