امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13383
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود گفت: این موضع ما [در قبال تحولات] بوده و از آن خرسندیم و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود گفت: این موضع ما [در قبال تحولات] بوده و از آن خرسندیم و همچنان به آن پایبند هستیم و هیچ کس پس از 25 می نبوده که دارای ابزار رسانه‌ای یا اینترنت بوده و ما را سرزنش نکرده باشد. ما نمی دانستیم که کشورهای عربی دارای لیست کشورهای تروریستی هستند. ما افتخار می‌کنیم که از ابتدا در لیست سازمان های تروریستی آمریکا بودیم و اروپایی ها نیز مدت هاست به دنبال درج نام ما در لیست سازمان های تروریستی هستند.

وی در ادامه سخنان خود که به طور مستقیم از شبکه خبری المنار بخش می شد، گفت: هیچگونه وابسته به حزب الله در کشورهای حوزه خلیج فارس نبوده و اصلا به هیچ کدام از وابستگان به حزب الله اقامت در کشورهای حوزه خلیج فارس داده نمی شود و هیچگونه پروژه‌ای نیز در کشورهای خلیج فارس نداریم اما آماده پذیرش تمامی تبعات تصمیمی که اتخاذ کرده ایم را داریم.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: چه بی گناهانی از ما کشته شوند یا موشک هایی به سوی ضاحیه [جنوب بیروت] شلیک شود یا آنکه به افرادی در کشورهای عربی ظلم شود، اقداماتی که هم اکنون در حال انجام آن هستیم بزرگتر از فداکاری هایی است که امکان انجام دادن آن وجود دارد.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: به شکل های مختلفی به ما حمله شد اما کسانی که گمان می کنند با تجاوز و حمله می توانند مواضع ما را تغییر دهند متوهم هستند چون اینگونه اقدامات عزم ما را بیشتر می کنند همینطور شماتت ها نیز باعث افزایش عزم ما می شود.

وی گفت: بدترین موضوعی که در هفته های پیش روی داد به کاربردن موضوع مذهب [در درگیری ها] بود و این در ایام اخیر به عنوان موضوعی برای آغاز شماتت ها در برنامه های گفت و گو محور تبدیل شده است. شماتت سلاحی ضعیف و ناتوان است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: باید خشم و غضب کشورهای عربی را درک کنیم چون آنها بر روی پروژه ای سرمایه گذاری وشرط بندی کردند و برای آن هزینه های زیادی پرداخت کردند اما هم اکنون درک کرده اند که توطئه آنها در مسیر شکست قرار دارد و دارند می فهمند که موازنه قوا در حال تغییر است. پس باید آنها را درک کنیم و واقعیت احوالشان را بفهمیم.

وی گفت: درگیری‌ها در سوریه بین دو مذهب و بین شیعه و سنی نیست. توصیف کردن این درگیری به درگیری مذهبی ناشی از ضعف است و ما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که مانع از تبدیل شدن این درگیری به درگیری مذهبی شویم.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: من شخصا از مواضع شیعیانی که با ما مخالف هستند خرسند هستم چون این ثابت می کند که درگیری ها، درگیری سنی و شیعه نیست.

وی افزود: آیا امام حسین فقط برای شیعیان است؟ وی برای تمام مسلمانان است. برخی شبکه های ماهواره ای برنامه ای با نام «تا بیشتر بدانید» را برگزار می کنند اما چه چیزی را بیشتر می خواهند بدانند؟ دروغ و تزویر و گمراهی را؟

سید حسن نصرالله تاکید کرد: هرگز موضع خود را با ترور و کشتار و گمراهی تغییر نمی دهیم و موضع ما چه قبل از سیطره بر القصیر و چه بعد از آن تغییری نکرد. موضع ما در سوریه همان موضع قبلی است و مسئولیت آن را متحمل می شویم و تا پایان نیز ادامه می دهیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها