امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133835
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 156
مصطفی دلشاد تهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه نگارش تازه‌ترین اثر خود با نام ...

مصطفی دلشاد تهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه نگارش تازه‌ترین اثر خود با نام « تفسیر نهج‌البلاغه» را به پایان برده است، گفت: کتاب «تفسیر نهج‌البلاغه» بر اساس 3 شرح نهج‌البلاغه بحرانی، ابن ابی‌الحدید و مغنیه تنظیم و نگارش شده است و شامل موضوعات ادبی و تاریخی، خداشناسی، پیامبرشناسی، امام‌شناسی، موضوعات اجتماعی و سیاسی، حکومت، حقوق، روابط اجتماعی می‌شود.

مدیرگروه نهج‌البلاغه دانشگاه قرآن و حدیث خاطرنشان کرد: کتاب «تفسیر نهج‌البلاغه» به عنوان متن درسی دانشجویان کارشناسی ارشد رشته الهیات نگارش و تدوین شده است و در قالب مصوبه درسی دانشگاهی، دانش‌پژوهان باید با کتاب نهج‌البلاغه آشنا باشند.

وی با اشاره به اینکه «تفسیر نهج‌البلاغه» می‌تواند در ارائه تصویر صحیح از کلام امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام کمک شایانی به دانشجویان کند، ابراز داشت: همچنین افراد با مطالعه این اثر نسبت به رویکرد این 3 شرح نهج‌البلاغه آگاهی پیدا می‌کنند که چگونه می‌توان مطالب آن را دسته‌بندی کرده و به یکدیگر مرتبط نمود.

دلشاد تهرانی تصریح کرد: مخاطب در فصل‌هایی از کتاب «تفسیر نهج‌البلاغه» با مطالب ادبی، بلاغت و صنایع ادبی آشنا می‌شود و مباحث تاریخی از نگاه امام علی (ع) روایت شده است که این نوع مسائل و موضوعات تاریخی نهج‌البلاغه به چه مضامینی اشاره دارد.

وی عنوان کرد: کتاب «تفسیر نهج‌البلاغه» چهار فصل دارد که در فصل نخست؛ شرح کلیات و آشنایی با نهج‌البلاغه، فصل دوم؛ مباحث ادبی و تاریخی طبق شرح نهج‌البلاغه ابن ابی‌الحدید، فصل سوم مباحث اعتقادی و کلامی براساس شرح نهج‌البلاغه ابن میثم بحرانی و فصل چهارم نیز به مباحث اجتماعی و حقوقی اشاره دارد که براساس شرح نهج‌البلاغه محمدجواد مغنیه به رشته تحریر در آمده است.

کتاب «تفسیر نهج‌البلاغه» 300 صفحه دارد که نگارش آن به تازگی به پایان رسیده و هم اکنون برای چاپ و انتشار به «سمت» سپرده شده است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها