امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133839
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سایر کشورهای جهان هر ساله فهرستی از بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان به انتخاب بسیاری از گروه‌ها و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سایر کشورهای جهان هر ساله فهرستی از بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان به انتخاب بسیاری از گروه‌ها و انجمن‌ها (به طور مثال به انتخاب کتابخانه‌های عمومی، انجمن کتاب‌فروشان و یا گروه‌های خانوادگی) منتشر می‌شود تا بچه‌ها و خانواده‌ها کتاب‌های مناسب را بشناسند و انتخاب بهتری داشته باشند.

این فهرست‌ها و جایزه‌ها هم نویسنده‌ها را تشویق می‌کند تا داستان‌های بهتری بنویسند و هم راهنمای خوبی برای انتخاب کتاب است تا کودکان و والدین راحت‌تر تصمیم بگیرند کدام کتاب‌ها را بخوانند.

چند سالی است که در کشور ما هم فهرستی به ‌نام «لاک‌پشت پرنده» برای معرفی کتاب‌های خوب برای کودکان و نوجوانان منتشر می‌شود. در واقع، گروه «لاک‌پشت پرنده» تلاش می‌کنند تا کتاب‌خوانی را توسعه و ترویج داده و والدین را به خواندن کتاب برای کودکان ترغیب کنند.

در این میان دبیرخانه‌ «لاک‌پشت پرنده» در یک فراخوان از پدرها و مادرها و بچه‌های علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوانی نیز برای همکاری و داوری کتاب‌ها و انتخاب بهترین کتاب سال دعوت کرده است.

در این طرح، گروه داوری شامل والدین و کودکان داوطلب است که کتاب‌ها را می‌خوانند و درباره آنها از نظر محتوایی و ظاهری نظر می‌دهند و بهترین کتاب را انتخاب می‌کنند.

اگر شما هم پدر و مادر یک (یا چند) دختر یا پسر زیر هشت سال هستید و دوست دارید در فعالیت‌های ترویجی کتاب‌خوانی مشارکت کنید، می‌توانید داور این جایزه باشید. برای اینکه داور این طرح باشید و بهترین کتاب سال کودک و نوجوان را انتخاب کنید فقط کافی است نام و نام‌خانوادگی، سن و تحصیلات، نام فرزند، سن فرزند، تحصیلات فرزند، آدرس و تلفن، ایمیل، نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی و تصویر کارت ملی‌تان را به نشانی «lakposht.parandeh@gmail.com» بفرستید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها