امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133842
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
احد ده بزرگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تدوین و آماده سازی کتابی پیرامون امامزادگان شیراز خبرداد و ...

احد ده بزرگی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تدوین و آماده سازی کتابی پیرامون امامزادگان شیراز خبرداد و اظهار داشت: مجموعه‌ای در قالب نظم و نثر با همکاری عبدالرضا لطف‌الهی آماده شده است.

وی در توضیح بیشتر عنوان داشت: «سومین حرم اهل بین(ع) امامزاده‌های شیراز» نام این مجموعه است که در بردارنده قطعات ادبی پیش از آغاز اشعار از آقای لطف‌الهی بوده و پس از آن شعرها درج شده است.

ده بزرگی متذکر شد: کارهای مربوط به این مجموعه به اتمام رسیده و برای گذران مرحله چاپ به انتشارات رفته است.

وی ادامه داد: «سومین حرم اهل بین(ع) امامزاده‌های شیراز» 106 امامزاده از زن و مرد را شامل می‌شود که برای هر یک قطعاتی سروده شده است.

از «احد ده‌‌بزرگی» تاکنون مرثیه‌ها، شعرها و نوحه‌هایی در رثای چهارده معصوم عرضه شده و در قالب کتاب‌هایی چون «سروه‌های عاشورا»، «رباعیات عاشورا»، «آرزوی کربلا» و «طوفان خطبه‌ها» که برگردان خطبه‌های عاشورا است، به چاپ رسیده است. در شعر درست مثل من در کتاب می‌خوانیم: «خیمه زده به دشت شب، ماه درست مثل من باز شکسته آینه، اه درست مثل من گاه شکسته بغض من، آه درست مثل ابر ابر به خود گریسته، گاه درست مثل من کاهش کوه کاه را در نفس صبا ببین همره باد می‌رود، کاه درست مثل من...» نشر تکا کتاب «لبخند صبح» را در 164 صفحه و شمارگان 5هزار نسخه با قیمت1650 تومان منتشر کرده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار