امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133876
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 17
محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اظهارنظرهای ...

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اظهارنظرهای مطرح شده در میزگرد هفته گذشته دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با موضوع صنعت هسته‌ای کشورمان گفت: اگر طبق ادعای سخنرانان این میز گرد انرژی هسته‌ای حاصلی برای کشور ندارد پس چرا کشورهای پیشرفته دنیا به سمت آن رفته، سردمدار دستیابی به آن شدند و بخش اعظمی از انرژی مورد نیاز خود را از آن تأمین می‌کنند.

وی با طرح این سؤال که آیا عقل این گونه کارشناسان از دولتمردان غربی بیشتر است که انرژی هسته‌ای را صنعتی بی‌حاصل می‌دانند؟ افزود: این گونه تردیدها در اهمیت انرژی هسته‌ای نشان از عدم درک آنها نسبت به مزایای آن و عمق نیاز توسعه و آینده کشور به فناوری هسته‌ای دارد.

برای آنها که شرف خود را از دست داده‌اند شکوفایی کشور اهمیت ندارد

جوکار در مورد این جمله یکی از سخنرانان میزگرد مزبور که انرژی هسته‌ای را تبدیل به موضوع ناموسی کرده‌اند، گفت: آنها که به عزت کشور خود می‌اندیشند و عزتمداری را به جای وادادگی سرلوحه کار خود قرار داده‌اند اهمیت بسیاری برای توان هسته‌ای قائلند، اما آنها که عزت و شرف خود را از دست داده و خود را وامدار غرب کرده‌‌اند طبیعی است که شکوفایی کشور برایشان اهمیت نداشته باشد.

وی با تأکید براینکه این گونه سخنان در ذهن مردم باقی خواهد ماند اظهار داشت: مردم نسبت به ادبیات برخی در مورد دستاوردهای هسته‌ای کشور با بصیرت خواهند نگریست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمله یکی از شرکت‌کنندگان در میزگرد هفته گذشته دانشگاه تهران مبنی بر اینکه انرژی هسته‌ای برای برخی نان داشت گفت: صنعت هسته‌ای یک دستاورد ملی است و مربوط به هیچ گروه، جناح و یا دسته خاصی نیست و آنان که این گونه می‌اندیشند قدری هم به سلطه‌گری آمریکا توجه کنند.

این نسخه را فردا برای استقلال کشور و غیرت ملی هم خواهند پیچید

وی انرژی هسته‌ای را مطابق قوانین بین‌المللی حق جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: کسانی که امروز این گونه برای توان هسته‌ای کشورمان نسخه می‌پیچند فردا همین کار را با استقلال کشور هم خواهند کرد و از غیرت ملی خود نیز خواهند گذشت.

برخی در داخل وکالت آمریکایی‌ها را برعهده دارند

جوکار ادامه داد: این گونه افراد در حقیقت سلطه‌گری آمریکا را توجیه کرده و در واقع وکالت آمریکایی‌ها را برعهده دارند از این روست که مطرح می‌کنند انرژی هسته‌ای برای عده‌ای نان داشته است.

یادآور می‌شود احمد شیرزاد از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس ششم روز چهارشنبه در همایشی با موضوع بررسی صنعت هسته‌ای در دانشگاه تهران گفته است:

هر فرد و هر دولتی که تصمیم گرفته جمهوری اسلامی ایران به سمت هسته‌ای شدن برود، شاید تصمیم اشتباهی گرفته است. از این چاه (صنعت هسته‌ای) آبی در نمی‌آید مگر اینکه برای برخی افراد نانی درآید.

وی گفته است: هیچکس در ایران نمی‌داند که ما به چه دلیلی به مسیر هسته‌ای شدن پا گذاشته ایم و این امر دقیقا مانند ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر بود در حالیکه برخی افراد شعارهایی مانند راه قدس از کربلا می‌گذرد را بیان می‌کردند.

شیرزاد با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد، خصوصا دلواپسان مسئله هسته‌ای را به ناموس یا ایدئولوژی نظام تبدیل کرده‌اند، افزود: وقتی چیزی به ناموس تبدیل شود، نمی توان برای آن چانه‌زنی کرد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم با بیان اینکه رآکتور اراک مضر است و کشور به هیچ دستاورد هسته‌ای نرسیده است، می‌گوید: در زمینه هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران نه منابع اولیه دارد و نه احاطه به علوم آن را.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها