امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133877
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الحاج آمادو گوئیه سی در نشست خبری شب گذشته خود، با بیان اینکه همه اعضای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، الحاج آمادو گوئیه سی در نشست خبری شب گذشته خود، با بیان اینکه همه اعضای جمعیت‌ های صلیب سرخ و هلال‌احمر نیازمند کار مشترک در راستای کمک‌رسانی به افراد آسیب‌دیده هستند، گفت: برای ارتقای کمک‌ها، نیازمند به دانش و علم روز هستیم تا در مواقع ضروری پاسخگویی بهتر به افراد آسیب دیده داشته باشیم.

وی 17 میلیون داوطلب را نیروهای ارزشمند فدراسیون جهانی دانست و افزود: به دلیل انتقال تجارب و دانش به ایران سفر کرده‌ام و جمعیت هلال‌احمر ایران را، جمعیتی با جایگاه و موقعیت بالا در کشور و جامعه می‌دانم که تعهد در همه سطوح آن به چشم می‌خورد.

الحاج‌سی با بیان اینکه در هلال‌احمر ایران کودکان از سن پنج سالگی با اصول نهضت بین‌المللی صلیب سرخ آشنا می‌شوند، گفت: همچنین جوانان در جمعیت هلال‌احمر تمرین مدیریت برای آینده را می‌آموزند و در کنار آن دو میلیون داوطلب و کارمند حرفه‌ای وجود دارد که داوطلبانه در شرایط سخت به کمک آسیب‌دیدگان می‌شتابند.

وی با بیان اینکه در جمعیت هلال‌احمر ایران چرخه کار داوطلبانه و حرفه‌ای‌گرایی با یکدیگر پیوند خورده است، گفت: علاوه بر این جمعیت هلال‌احمر پشتیبانی خوبی از لحاظ دارو و پزشکی دارد که می‌تواند این جمعیت از لحاظ تجهیزات و ملزومات مهم پشتیبانی کند.

دبیرکل فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر ایران همکاری مشترک و موثری در همه ابعاد با دولت خود دارد، گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران توسط جامعه ایرانی به خوبی پذیرفته شده است و این موفقیت‌ها را به عینه در دیدارها دیده‌ام.

الحاج‌سی با بیان اینکه دانش امدادگری نیازمند روزآمد کردن است، گفت: چالش‌های زیادی در دنیا وجود دارد که یکی از آنها کاهش خطرپذیری در مناطق شهری است که به دلیل گسترش روزافزون شهرها، این خطرپذیری به معضل جهانی بدل شده و فدراسیون برای کاهش خطرپذیری برنامه‌ای را با همراهی پنج کشور از جمله ایران در دستور کار قرار دارد که کارگاه جهانی بررسی این کاهش خطرپذیری در فروردین‌ماه برگزار و امیدواریم نتایج منعکس‌شده این بررسی به کار گرفته شود.

وی همچنین حفظ محیط زیست را یکی از چالش‌های امروزی جهان بشری دانست و گفت: در سفر به ایران یادداشت تفاهمی با سازمان محیط زیست و جمعیت هلال‌احمر در راستای حضور داوطلبان جمعیت برای حفظ محیط زیست به امضا رسید که به دنبال پیگیری آن و تبیین مکانیزم اجرایی این تفاهم‌نامه هستیم.

دبیرکل فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر ظرفیت‌سازی و آموزش را یکی دیگر از چالش‌های امروز بشری دانست و گفت: امکان استفاده بهتر از موسسه آموزشی جمعیت هلال‌احمر وجود دارد تا از این طریق کمک علمی به دیگر اعضا شود و از این ظرفیت‌ها باید استفاده کرد چراکه یکی از شروط اساسی در جمعیت‌های ملی افزایش کیفیت منابع انسانی و رهبری سازمان است که در هلال‌احمر ایران این کیفیت و رهبری به چشم می‌خورد.

الحاج‌سی گفت: در جمعیت هلال‌احمر، تعهد، تخصص، مدیریت و حرفه‌ای‌گری در همه سطوح دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیار خوشبخت هستم که یادداشت تفاهمی در راستای حفظ محیط زیست با جمعیت هلال‌احمر ایران به امضا در آمد، گفت: بحث کمک ایران در آموزش و لجستیک را دنبال می‌کنیم و برنامه کاهش خطرپذیری نیز در تهران اجرایی می‌شود.

دبیرکل فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر تاثیر تحریم‌ها در ایران و اینکه آیا فدراسیون ایران را در تهیه بالگرد و خودروهای امدادی یاری می‌کند یا خیر گفت: تمامی 189 کشور عضو فدراسیون جهانی براساس اصول اساسی همچون بی‌طرفی، بی‌غرضی و استقلال در سخت ترین شرایط مشغول به کار هستند و گاهی تنش‌ها این فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

الحاج‌سی افزود: اگر جمعیتی برای تامین نیازهای خود، نیازمند مساعدت فدراسیون باشد، قطعا بدون هیچ دریغی از آنها پشتیبانی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه گاها شرایط سخت و بحرانی در سراسر جهان وجود دارد اما سه رکن اصول انسان‌دوستانه و بشردوستانه، تعهد و انگیزه و حمایت از صلیب سرخ بدون تغییر و بدون هیچ تاثیری ادامه خواهد داشت، گفت: روز به روز کاربرد بشردوستانه کاهش یافته و چالش‌ها افزایش می‌یابد به گونه‌ای که 47 داوطلب فدراسیون در سوریه کشته شده‌اند و برخی نیز گروگان گرفته شده‌اند و حتی هفته گذشته دو داوطلب در کشور گینه در حین امدادرسانی به بیماران ابولا خود دچار ابولا شده و جان خود را از دست دادند و این در حالی است که امدادگران و داوطلبان در شرایط بسیار سخت فعالیت کرده و ما باید ریشه دقیق چالش‌ها را بشناسیم و با برنامه‌ریزی دراز مدت آنها را حل کنیم و داوطلبان نباید انگیزه خود را از دست داده و باید به دنبال تجارب جدید باشند.

وی در مورد افزایش زمینه‌های همکاری و استفاده از تجارب ایران گفت: قطعا زمینه‌های همکاری بیشتری برای استفاده از تجارب ایران برای سایر کشورها وجود دارد به گونه‌ای که علاوه بر شرکت ایران در برنامه کاهش خطرپذیری شهری که در سال آینده میلادی نتایج آن در اختیار سایرکشورهای جهان قرار می‌گیرد، ایران دارای مرکز آموزش بین‌المللی است که فدراسیون در نظر دارد استفاده متمرکز و سیستماتیکی از این مرکز آموزشی داشته باشد هرچند که ایران برای کشورهایی همچون افغانستان و تاجیکستان شرایط آموزشی را فراهم کرده است اما در نظر داریم استفاده از این مرکز آموزشی مدون و بهتر و برای همه جهانیان باشد.

الحاج‌سی با بیان اینکه همکاری هلال‌احمر ایران و فدراسیون در زمینه لجستیک و تامین اقلام امدادی افزایش می‌یابد، گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران در زمینه تولید اقلام امدادی به خصوص چادر و پتو و همچین پشتیبانی مدیریت بحران و کاهش خطرپذیری حوادثی همچون زلزله می‌تواند نقش موثری ایفا کند به گونه‌ای که در زلزله چین، ایران 60 هزار چادر از طریق فدراسیون برای مردم چین ارسال کرد و ما قصد داریم از این ظرفیت تولید و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر استفاده کنیم.

دبیرکل فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر با اشاره به تامین اقلام دارویی و پزشکی از سوی جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: قطعا فدراسیون در زمینه تولید اقلام دارویی و تبادل دانش، تجربه، تخصص و منابع انسانی با جمعیت هلال‌احمر ایران همکاری خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فدراسیون جهانی در همه حال صرفنظر از منشاء بحران‌ها به فکر آسیب‌دیدگان است، گفت: شنبه به سوریه سفر خواهم کرد و براساس اصول بشردوستانه از جمله بی‌غرضی و بی‌طرفی راه‌های کمک‌رسانی هرچه بیشتر به مردم سوریه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

الحاج‌سی با بیان اینکه محدودیتی برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان وجود ندارد، گفت: متاسفانه نمی‌توان ریشه‌های این بحران‌ها و مشکلات را که عمدتا سیاسی هستند را حل کنیم اما براساس اصول بشردوستانه در هر کجا که لازم باشد، کمک خواهیم کرد.

دبیرکل فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در این سفر سه روزه خود از نزدیک با توانمندی‌های هلال‌احمر ایران آشنا شده است، اظهار کرد: تمامی اطلاعات من از ایران مربوط و محدود به این سفر سه روزه نیست بلکه براساس آمارهای بین‌المللی مشخص است که جمعیت هلال‌احمر ایران توانمندی‌های زیادی دارد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر دستاوردهای زیادی دارد و می‌تواند در حوزه‌های مختلف خدمات بیشتری را ارائه کند، گفت: به عنوان مثال جمعیت هلال‌احمر در حوزه امداد جاده‌ای خدمات زیادی ارائه می‌کند اما می‌تواند علاوه بر نجات دادن افراد آسیب دیده در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای و تقویت فرهنگ عمومی نقش بسزایی ایفا کند.

الحاج‌سی در مورد فرهادی نیز گفت: هر تغییری می‌تواند فرصت و چالشی باشد اما فرهادی نه تنها در ایران بلکه در سطح بین‌المللی نیز از محبوبیت و مقبولیتی زیادی برخوردار است به گونه‌ای که اعضای فدراسیون به او به عنوان انسانی مطمئن، مفید و مدیری موثر نگاه می‌کنند و در مسائل مختلف از رهبری ایشان استفاده می‌کنند.

دبیرکل فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر در مورد وضعیت داوطلبان جمعیت‌هلال‌احمر ایران نیز اظهار کرد: کار داوطلبی تنها محدود به یک روز نیست و در ایران برخلاف برخی کشورها که در جذب و حفظ داوطلبان دچار چالش هستند، ایران دارای دو میلیون داوطلب است که باید در حفظ این سرمایه عظیم کوشا باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها