امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133880
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرهاد پرورش امروز در اجلاس گرامیداشت هفته حمل و نقل در مراسم رونمایی آئین نامه جدید ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرهاد پرورش امروز در اجلاس گرامیداشت هفته حمل و نقل در مراسم رونمایی آئین نامه جدید تاسیس شرکت‌های هواپیمایی اظهارداشت: صنعت حمل و نقل هوایی کشور با کمک متخصصان داخلی تلاش می‌کند خدمات مطلوبی را به مسافران ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه کشور در نبود هواپیماهای کافی هدر می‌رود بیان کرد: سالانه 5 میلیارد دلار ارز از طریق ایرلاین‌های قطری، اماراتی، ترکیش ایرلاین و سایر خطوط بین‌المللی به دلیل نبود هواپیمای کافی در کشور از ایران خارج می‌شود در حالیکه می‌توان با رشد هواپیماها این ارقام را برای توسعه صنعت در داخل به کار برد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی متخصص در صنعت حمل و نقل هوایی کشور زیاد داریم، بیان کرد: متاسفانه دولت‌ها و مجلس‌ها آنگونه که باید به این صنعت توجه نکرده‌اند که می‌توان از طریق دولت و مجلس، اتاق‌های فکر و مراکز علمی و انجمن‌های مردم‌نهاد این صنعت را پویاتر کرد.

بنابراین گزارش در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت هلوکوپتری ایران اظهارداشت: لازم است هرچا امکانات برای هواپیماها فراهم می‌شود، برای هلی‌کوپترها نیز فراهم شود.

محمود آذین افزود: در حال حاضر نرخ هر لیتر سوخت برای هلی‌کوپترها 2530 تومان و برای هلی‌کوپترهای A44 به قیمت 5200 تومان تعیین شده است در حالیکه نرخ سوخت برای هواپیماها هر لیتر حدود 700 تومان است.

مدیرعامل هلی‌کوپتری ایران با تاکید بر لزوم تعیین سهمیه ارزی بیان کرد: هلی‌کوپترها قبل از هواپیماها تحریم شدند.

وی با بیان اینکه سن خلبان هلی‌کوپترها به 50و 60 سال رسیده است، گفت: خلبانان 60 سال به بالا لازم است با یک خلبان دیگر پرواز کنند و همین مورد موجب شده است ظرفیت هلی‌کوپتر 5 نفره به 4 نفر کاهش یابد.

آذین بیان کرد: در این راستا مرکز آموزش خلبانی تا هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها