امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13389
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل گفت: اطلاعات قطعی وجود ندارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل گفت: اطلاعات قطعی وجود ندارد که دمشق از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

دبیر کل سازمان ملل در نشستی خبری تأکید کرد که بیانیه کاخ سفید درباره استفاده دمشق از سلاح شیمیایی را مطالعه کرده است و دفترش پیشتر نامه‌ای از مقامات آمریکایی در این زمینه دریافت کرده است اما نمی‌‌خواهد در حال حاضر نظری درباره این مسأله بدهد.

وی افزود: نمی‌توان با نبود پایه اطلاعاتی قوی درباره ارزش اسناد و مدارک موجود صحبت کرد بنابراین تأکید می‌کنم که باید بررسی میدانی دقیقی در سوریه صورت گیرد و اسناد و مدارک دقیقی ثبت شود.

مون گفت: همچنان هدف اصلی ما اجرای بررسی کامل و مستقل و بی طرفی است و من کاملا به «آکه سلستروم» رئیس کمیته فنی سازمان ملل درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه اعتماد دارم زیرا استفاده از سلاح شیمیایی از سوی هر کدام از طرف‌های نزاع جنایت علیه بشریت است.

وی تأکید کرد که رئیس کمیته فنی سازمان ملل به جمع‌ آوری اسناد و مدارک درباره استفاده از سلاح شیمیایی سوریه ادامه خواهد داد.

پیشتر کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا کمک نظامی مستقیم برای مخالفان سوری را فراهم می‌کند. سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا این تصمیم را بعد از آن اتخاذ کرد که پیش از آن به این نتیجه رسید که نیروهای طرفدار «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه علیه مخالفان از سلاح‌های شیمیایی استفاده کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها