امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133899
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 44
مهدی اربابی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شمیرانات با بیان اینکه برخی بازیکنان در ایران پول پرداخت می‌کنند ...

مهدی اربابی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شمیرانات با بیان اینکه برخی بازیکنان در ایران پول پرداخت می‌کنند تا در یک تیم معروف بازی کنند، اظهار داشت: این رقم‌ها بسیار بالا بوده و قابل چشم‌پوشی از طرف برخی مربیان و مدیران نیست و به جز تعدادی مربی سایر افراد در این رشته کاسبند.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان در این ورزش بعد از یادگیری امور طی چندین سال خانه‌نشین شده‌اند، در حالی که می‌توان این تجربه را در اختیار جوانان قرار داد، ادامه داد: کار امروز من و برخی دیگران هم‌قطارانم شده رفتن به مراسم ختم ورزشکاران مرحوم؛ به قول یکی از دوستان باید تشکیلاتی به نام فدراسیون اموات راه‌اندازی کرد و همایون بهزادی را رئیس و من را دبیر آن معرفی کرد.

به گفته سرپرست سابق تیم‌های ملی فوتبال ایران، اخلاقیات در فوتبال روز ایران فراموش شده و پهلوانی و مردانگی را تنها باید در کتاب‌ها خواند؛ درس‌های اخلاقی مانند جوانمردی، غیرت، عشق به وطن، احترام به بزرگان و ... که در گذشته به بازیکنان می‌آموختند، در حال حاضر جای خود را به فحاشی، گردن‌کشی و زورگویی داده است.

اربابی خاطرنشان کرد: متأسفانه بازیکنان جوان با شنیدن کوچک‌ترین حرفی سریعاً درگیر شده و با فحاشی‌های غیرقابل وصف احترام چندین ساله فوتبال را از بین می‌برند.

وی، تنها راهکار خلاصی از این وضع را تعطیلی چندساله فوتبال و آغاز دوباره آن با آموزش‌های فنی و اصولی دانست و با بیان اینکه نه تنها بازیکنان بلکه تمام زیرشاخه‌های این ورزش باید شکافته و از نو بافته شود، تصریح کرد: فوتبال فقط تربیت بازیکن نیست و باید دوره‌‌های آموزشی برای داوران، مربیان، سرپرستان و مدیران این ورزش نیز برگزار شود تا همه این افراد با ساختار شغلی خود آشنا شده و به نحو مطلوبی آن را اداره کنند.

سرپرست سابق تیم‌های ملی فوتبال ایران در پایان با بیان اینکه در حال حاضر نیمی از مدیران این ورزش حتی وظایف ذاتی شغل خود را نمی‌دانند، اضافه کرد: قبول دارم که یک مدیر نباید الزاماَ از جامعه ورزش انتخاب شود، اما حداقل باید مدیریت را بداند و در اجرای کارهایش خود تصمیم‌گیرنده باشد، نه اینکه افراد حاشیه‌نشین برایش تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/67009/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها