امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133907
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۵
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که کسانی که در شکنجه های سازمان جاسوسی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که کسانی که در شکنجه های سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) دست داشتند، احتمالا برای توضیح به شورای حقوق‌بشر سازمان ملل احضار خواهند شد.

اسپوتنیک نوشت که چورکین به خبرنگاران گفت:«من مطمئنم که این موضوع مطرح خواهد شد چرا که ما پیمانی در مخالفت با شکنجه و همچنین گزارشگری ویژه‌ای در این زمینه داریم.»

وی همچنین گفت که کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، سازوکاری منحصر به فرد دارد که بنابر آن همه اعضای این سازمان با بازنگری در وضعیت حقوق‌بشر در کشور خود موافقت کرذه‌اند.

هفته گذشته «کنستانتین دالگوف» نماینده حقوق‌بشر روسیه اعلام کرده بود که شکنجه‌های آمریکا گواه دیگری از نقض حقوق‌بشر در این کشور است. وی همچنین خواستار اقدام قانونی با آنهایی شد که در این اقدام دست داشته‌اند.

کمیته اطلاعات سنای آمریکا به تازگی پس از 4 سال کش و قوس و پس از حذف بخش‌های زیادی از مستندات شکنجه مظنونین اقدامات تروریستی توسط آژانس مرکزی اطلاعات این کشور، گزارشی 499 صفحه‌ای در این رابطه منتشر کرد. به گفته «دایان فینستین» رئیس‌ این کمیته، این گزارش با بررسی بیش از 6 میلیون سند سازمان سیا تهیه شده است.

هرچند این گزارش خلاصه‌ای است از گزارشی 6700 صفحه‌ای، اما مروری بر همین گزارش هم گوشه‌ای از اقدامات غیرانسانی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده را برملا می‌کند. اقداماتی که به بهانه مبارزه با تروریسم و شناسایی عوامل حادثه حمله به برج‌های دو قلو مرکز تجارت جهانی صورت گرفته است.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها