امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133936
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 126
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ محمدعلی گودینی، نویسنده و رمان‌نویس مهمان بیست‌ودومین «عصرانه ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ محمدعلی گودینی، نویسنده و رمان‌نویس مهمان بیست‌ودومین «عصرانه ادبی فارس& raquo; خواهد بود. در این نشست که ساعت 17:30 چهارشنبه سوم دی‌ماه در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار می‌شود از این نویسنده تجلیل به عمل خواهد آمد.

کامران شرفشاهی، نویسنده و مدیر انتشارات «تجلی مهر»، گودینی را از نویسندگان بسیار توانا و متعهد روزگار توصیف کرد و گفت: سابقه آشنایی من به سال‌های بسیار دور در اوایل دهه 70 باز می‌گردد. سال‌های نخستی که روزنامه «کار و کارگر» به صورت روزنامه منتشر می‌شد.

شرفشاهی افزود: آن زمان آقای گودینی داستانهای اجتماعی می‌نوشتند و در ادبیات کارگری بسیار فعال بودند. ایشان را از معدود چهره هایی می‌توان محسوب کرد که در حوزه ادبیات اجتماعی و کارگری دارای آثار متعدد و قابل قبولی هستند.

مدیر انتشارات «تجلی مهر» در ادامه در خصوص فضای داستان‍ها و آثار گودینی گفت: در تمام داستان‌های ایشان رگه‌هایی از زندگی کارگران و اقشار زحمتکش و پرتلاش کشور ما دیده می شود. این یکی از مشخصه‌های آقای گودینی است که به خواستگاه خودش پشت نکرده و در هیچ دوره‌ای هم فراموش نکرده است که قلم و زبانش در باید خدمت توده‌های زحمتکش جامعه و محرومین جامعه قرار بگیرد.

شرفشاهی با اشاره به رمان «تالار پذیرایی پایتخت» که برنده جایزه کتاب سال نیز شده است گفت: در این رمان هم ایشان شاهد این واقعیت هستیم که شخصیت‌های داستان افرادی هستند که از طبقه زحمتکش جامعه هستند. در واقع این دغدغه همواره با این نویسنده بوده است. گودینی را می توان یکی از چهره های مطرح ادبیات اجتماعی و ادبیات کارگری کشور به شمار آورد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها