امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133942
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سامانه چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری برای ثبت آثار هنرمندان از روز 23 آذر ماه باز شده است و با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سامانه چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری برای ثبت آثار هنرمندان از روز 23 آذر ماه باز شده است و با توجه به استقبال مجسمه‌سازان مهلت شرکت در این رویداد هنری تا سوم دی‌ ماه تمدید شد.

هنرمندان برای حضور در این دوسالانه باید تصویر آثار پیشنهادی خود را با کیفیت DPI 300 در فرمت JPG روی سایت جشنواره به نشانی www.Tehransculpture.zibasazi.ir آپلود کنند. هر هنرمند می‌تواند حداکثر سه اثر در این سامانه ثبت کند. همچنین تصویر آثار پیشنهادی باید از زوایای مختلف با کیفیتی باشد که کاملا معرف و نشان‌دهندهٔ ویژگی‌های حجمی اثر باشد. در صورت ارائهٔ اثر به‌صورت مجموعه یا چیدمان باید در زمان ثبت نام، مشخصات دقیق توسط هنرمند به دبیرخانه اعلام شود.

چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری به‌ منظور ارتقای هنر مجسمه‌سازی برای فضا‌ها و مکان‌های شهری با هدف ارائه آخرین دستاوردهای هنرمندان کشور در زمینهٔ مجسمه‌های شهری به همت سازمان زیباسازی شهر تهران بهمن سال جاری برگزار می‌شود.

این دوسالانه؛ رویکردهایی مانند توجه به فرهنگ ایرانی - اسلامی و ترویج آثار روایی مانند داستان‌های مشهور ملی و مذهبی، نوآوری و خلاقیت در زمینهٔ ایده، روش‌های اجرایی و کاربرد مواد و مصالح جدید و همچنین ارتباط طرح و ایده با هویت معماری و فضاهای شهر تهران را مدنظر قرار داده است.

بهروز دارش، ایرج محمدی، حمید شانس، رضا قره باغی و ریما اسلام مسلک هیئت انتخاب این دوسالانه و مرتضی نعمت‌الهی، نادر قشقایی، مهرداد ایروانیان، کوروش گلناری و کامبیز صبری آثار چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری را داوری خواهند کرد.

آثاری که به نمایشگاه چهارمین دوسالانهٔ مجسمه‌های فضای شهری راه یابند، علاوه بر گواهی شرکت، مبلغ 10 میلیون ریال کمک‌هزینهٔ ساخت ماکت دریافت خواهند کرد. همچنین به‌عنوان جوایز نفرات بر‌تر اول تا پنجم، علاوه بر تندیس و دیپلم افتخار، مبالغ 120، 90، 70، 50 و 30 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

سازمان زیباسازی شهرداری تهران با هنرمندانی که توان ساخت و نصب آثار را تا پایان سال 1393 داشته باشند، در همین سال، قرارداد ساخت تنظیم خواهد کرد.

چهارمین دوسالانهٔ مجسمه‌های فضای شهری به ریاست جمال کامیاب و به دبیری محسن سلیمانی بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد. هادی مظفری، بهروز دارش، حمید شانس، کامبیز صبری و ریما اسلام‌مسلک نیز شورای سیاست‌گذاری این دوسالانه را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها