امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133944
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزاری مقطع دکتری رشته قرائات تطبیقی در جامعةالمصطفی‌العالمیه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزاری مقطع دکتری رشته قرائات تطبیقی در جامعةالمصطفی‌العالمیه به تصویب رسید.

حجت‌الاسلام «محمد‌رضا شهیدی‌پور» عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی و مدیر گروه علوم و فنون قرائات مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: رشته علوم و فنون قرائت برای اولین‌بار در کشور توسط جامعة‌المصطفی‌العالمیه در سال 1374 تأسیس شد و این رشته به مرور تا مقطع کارشناسی ارشد تکامل یافت که امسال برگزاری مقطع دکتری این رشته با عنوان قرائات تطبیقی به تصویب رسید.

برگزاری از ترم جدید در صورت تأیید وزارت علوم

وی از برگزاری دوره‌های این رشته در صورت تأیید نهایی وزارت علوم از ترم بهمن‌ماه 93 خبر داد و گفت: دوره‌های این مقطع در صورت تأیید نهایی در وزارت علوم از ترم بهمن‌ماه 93 آغاز و داوطلبان می‌توانند دوره دکتری خود را در این رشته بگذرانند.

سهمیه ویژه طلاب ایرانی

شهیدی‌پور از در نظر گرفتن سهمیه ویژه برای طلاب ایرانی در این مقطع تحصیلی خبر داد و گفت: دوره‌های تحصیلی جامعة‌المصطفی ویژه طلاب غیر ایرانی است اما برای این مقطع تحصیلی جدید، سهمیه ویژه‌ای برای طلاب ایرانی هم درنظر گرفته شده است.

سرفصل‌های رشته قرائات تطبیقی

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی در‌خصوص سرفصل‌های آموزشی مقطع دکتری رشته قرائات تطبیقی گفت: در این مقطع دروسی مانند؛ «مبانی و اصول قرائات 10 گانه»، «تاریخ قرائات»، «قرائت‌ شواذ»، «قرائات و مستشرقان»، «اثر قرائات بر تفسیر»، «احتجاج در قرائت»، «هرمنوتیک و زبان قرآن»، «تأثیر لهجات بر قرائات»، «تفسیر تخصصی»، «مکاتب قرائت معاصر» و «کارگاه تخصصی» به همراه 18 واحد پایان‌نامه ارائه می‌شود که در مجموع دانشجویان باید 38 واحد درسی را بگذرانند.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها