امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133948
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تابستان سال گذشته سازمان دارالقرآن نخستین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تابستان سال گذشته سازمان دارالقرآن نخستین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی را با حضور 100 نوجوان که در طرح «نغمه‌های قرآنی» سال 1390 نمرات بالایی کسب کرده بودند در اردوگاه شهید حقانی استان البرز برگزار کرد.

پس از برگزاری این دوره‌ها مسئولان تکالیفی به استعدادهای درخشان تلاوت قرآن دادند تا آنها را برای حضور در دومین دوره اردوی استعدادهای درخشان قرآنی آماده کنند.

در بهمن‌ماه سال گذشته نیز دومین دوره این اردوها با حضور 90 نوجوان برتر که در انجام تکالیف و آزمون‌ها موفق به کسب حد نصاب نمره شده بودند در مشهد مقدس برگزار شد.

در این اردوها سازمان دارالقرآن سعی داشت افراد را نه تنها در حوزه‌های تخصصی قرائت قرآن بلکه در رفتارهای اجتماعی نیز متناسب با سبک زندگی قرآنی پرورش دهد.

طبق برنامه‌ریزی‌ با پایان دومین دوره اردوی استعدادهای درخشان قرآنی تکالیف و آزمون‌های نوجوانان آغاز شد به طوری که آنها برای حضور در سومین دوره این اردوها تکالیف و آزمون‌هایی را پشت سر گذاشتند تا اینکه 80 نفر از این افراد در سومین مرحله این اردوها که از چهارم تا هفتم شهریورماه سال جاری در اردوگاه شهید حقانی استان البرز برگزار شد، حضور یافتند.

پس از پایان برگزاری سومین دوره این اردوها تکالیفی برای پیشرفت نوجوانان در زمینه‌های قرآنی ارائه شد تا بر اساس آن قرآن‌آموزان به صورت کتبی و شفاهی مورد سنجش قرار گیرند.

آزمون کتبی اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی 11 دی‌ماه برگزار می‌شود

در همین رابطه «محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به آزمون‌های میانه‌دوره طرح پرورش استعدادهای درخشان قرآنی اظهار داشت: در پاییز امسال آزمون‌های میانه‌دوره استعدادهای درخشان قرآنی در چند بخش برگزار شد که در بخش نخست، افراد صوت تلاوت‌ خود را ارسال کردند که این تلاوت‌ها توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و در بخش دوم که مربوط به سبک زندگی بود نیز تکالیفی به قرآن‌آموزان داده شده است.

وی از برگزاری آزمون کتبی این طرح در 11 دی‌ماه خبر داد و گفت: در این آزمون که در اداره دارالقرآن استان‌ها برگزار می‌شود سطح دانش قرآنی نوجوانان مورد ارزیابی قرار  خواهد گرفت.

ضرغام در ادامه با اشاره به زمان برگزاری چهارمین دوره اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها چهارمین دوره این اردوها 21 تا 24 بهمن‌ماه در ساختمان سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها