امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133952
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این رویداد که طی روزهای 15 تا 17 دی ماه 1393 در موزه ملی ایران برپا می‌شود، 17 فیلم مستند ایرانی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این رویداد که طی روزهای 15 تا 17 دی ماه 1393 در موزه ملی ایران برپا می‌شود، 17 فیلم مستند ایرانی و خارجی به نمایش درآمده و همزمان 13 مقاله علمی- پژوهشی با موضوع سینما و باستان‌شناسی هم ارائه خواهد شد.

دکتر مهناز گرجی (رئیس موزه ملی)، دکتر مهرداد ملک‌زاده (عضو هیات علمی پژوهشگاه باستان‌شناسی)، معصومه مصلی (عضو هیات علمی پژوهشگاه باستان‌شناسی)، دکتر فریدون بیگلری (باستان‌شناس) و مستندسازان و پژوهشگرانی چون استاد محمدرضا اصلانی، اُرد عطارپور، علیرضا قاسم‌خان، دکتر احمد محیط‌طباطبایی و پژمان مظاهری‌پور، از اعضای هیات علمی گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی هستند که انتخاب فیلم‌ها و مقاله‌های این رویداد تخصصی را برعهده داشتند.

ریاست افتخاری نخستین گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی برعهده سیدمحمد بهشتی است؛ سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دبیر این رویداد بوده و علیرضا قاسم‌خان هم دبیر علمی گردهم‌آیی است.

گفتنی است: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قصد دارد تا با برگزاری «نخستین گردهم‌آیی بین‌المللی سینمای مستند و باستان‌شناسی ایران» گامی جدی برای تعامل میان مستندسازان و باستان‌شناسان برداشته و با ایجاد فضای همدلی و همگرایی بین آنان، شرایطی را مهیا نماید تا آثار ارزشمندی در این زمینه تولید شود.

این گردهم‌آیی از ساعت 10 صبح تا 17 عصر روزهای 15 الی 17 دی‌ماه 1393 در سالن موزهٔ ملی ایران برپا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها