امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13396
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۰
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «پالتیکو»، «بن رادز» معاون مشاور امنیت ملی آمریکا، امروز، جمعه، به وقت محلی به خبرنگاران اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «پالتیکو»، «بن رادز» معاون مشاور امنیت ملی آمریکا، امروز، جمعه، به وقت محلی به خبرنگاران اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به صورت آشکارا درباره شواهد دولت خود مبنی بر آْنکه دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه با استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه مخالفان سوریه از «خط قرمز» آمریکا عبور کرده است، صحبتی نکرده اما کاخ سفید روز جمعه تأکید کرد که به زودی درباره سوریه صحبت خواهد کرد.

وی به خبرنگاران گفت: مطمئن هستم که او فرصت‌ حرف زدن درباره سوریه را خواهد داشت، به عنوان مثال، ظرف مدت چند روز آینده‌ای که به اروپا سفر خواهد کرد، این فرصت را خواهد داشت. او (اوباما) شخصاً، یکی از افرادی است که به طور آشکارا خط قرمز تعیین کرد.

رادز سپس افزود: شما می‌توانید کاملاً انتظار داشته باشید که در روزهای آینده به طور مداوم از جانب رئیس‌جمهور در خصوص این موضوعات (سوریه و سلاح‌های شیمیایی) بشنوید و اظهاراتی که ما دیروز اعلام کردیم بسیار زیاد بازتابی از راهنمایی‌های وی بود زیرا او کسی است که جامعه اطلاعاتی را به سوی جمع‌آوری این ارزیابی‌ها هدایت می‌کند و همچنین ما را به سوی آشکار کردن این مسئله هدایت کرده است.

واکنش معاون مشاور امنیت ملی آمریکا پس از آن مطرح شد که خبرنگار «سی بی اس» در سوالی مطرح کرد که به چه دلیل اوباما اواخر روز پنجشنبه و حتی امروز، جمعه برای توضیح درباره تصمیم به ارسال کمک نظامی مستقیم به مخالفان سوریه در جمع حاضر نشده است.

بر اساس این گزارش، اوباما در صدد است تا اوایل هفته آینده زمانیکه در «ایرلند شمالی» به سر می‌برد، یک کنفرانس خبری برگزار کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در صدد است که در ایرلند شمالی در نشست گروه هشت شرکت کند و قرار است اظهاراتی را به صورت آشکار مطرح کند و همچنین قرار است سفری به برلین داشته باشد.

کاخ سفید بار دیگر ادعاهای استفاده دولت بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی را تکرار کرد. کاخ سفید روز پنجشنبه ادعا کرد دولت «باراک اوباما» شواهد قطعی در دست دارد که دولت بشار اسد علیه مخالفان از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است. حدود دو ماه پیش دولت سوریه و مخالفان مسلح، یکدیگر را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان‌العسل» در استان حلب متهم کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها