امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133962
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی برکت» می‌گوید سفر اخیر هیئتی از حماس به تهران فصل جدیدی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علی برکت» می‌گوید سفر اخیر هیئتی از حماس به تهران فصل جدیدی در روابط میان ایران و این سازمان باز کرده است.

برکت جمعه (روز گذشته) با بیان این مطلب، به خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گفت: «تهران قول داده به حمایت از مقاومت فلسطین ادامه دهد».

وی افزود: «حماس از حمایت هر کشور مسلمان و عربی از مقاومت فلسطین استقبال می‌کند. اما متاسفانه اعراب در مقابل یهودی‌سازی بیت‌المقدس از سوی اسرائیل و گسترش غیرقانونی شهرک‌سازی، صرفا ناظر هستند».

علی برکت گفت:«خواستار حمایت تعدادی از کشورهای عربی از ما و مردم‌مان در مقابل تهاجم اسرائیل شدیم اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم. این موضوع ما را وادار کرد تا از سایر کشورهای مسلمان از جمله ایران کمک بخواهیم».

با این حال، این نماینده حماس تاکید کرد، حماس مشتاق برقراری روابط خود با کشورهای عربی و نیز ایران و ترکیه است تا از مقاومت محافظت کند.

اخیرا منابع مطلع از تلاش تخریبی عربستان علیه ایران خبر دادند و اعلام کردند ریاض به حماس پیشنهاد کرده است در مقابل جدایی از ایران، محاصره غزه از طریق مصر و گذرگاه رفح برداشته خواهد شد؛ پیشنهادی که حماس آن را رد کرده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها