امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133974
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از دویچه وله، ویتور کونستانسیو، معاون رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از دویچه وله، ویتور کونستانسیو، معاون رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا اعلام کرد، در سال آینده تورم در سطح اتحادیه اروپا و کشورهایی که از یورو به عنوان ارز استفاده می‌کنند، کاهش خواهد یافت.

بانک مرکزی اتحادیه اروپا ماه هاست که در تلاش است، تا تورم را در سطح کشورهای عضو این اتحادیه و حوزه یورو افزایش دهد، اما کاهش قیمت نفت تمام تلاش‌های این مرکز اقتصادی اروپایی را ناکام گذاشت.

تورم منفی مدت هاست که به یکی از اصلی‌ترین نگرانی های سیاستگذاران اقتصادی اروپا بدل شده است.

بانک مرکزی اتحادیه اروپا تا کنون تمام تلاش خود را برای جلوگیری از کاهش قیمت ها در سطح این اتحادیه به کار بسته بود.

معاون رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا اعلام کرد، پیش تر پیش بینی شده بود که تورم در سطح این اتحادیه به 0.7 درصد افزایش یابد، اما با کاهش شدید قیمت نفت این هدف محقق نشد.

وی همچنین اعلام کرد، بانک مرکزی اتحادی اروپا برای مقابله با این معضل جدی اقتصادی از تمام توان خود بهره خواهد گرفت.

این مقام اروپایی ادامه داد: در صورت ادامه روند منفی تورم در اتحادیه اروپا این امکان وجود دارد که چرخه خطرناک کاهش سود، افزایش دستمزدهای واقعی، کاهش قابل توجه قیمت ها، کاهش تقاضا، و در نیتجه کاهش بیشتر قیمت‌ها در سطح اروپا به وقوع بپوندد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها