امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133978
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 177
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تائید ریاست جمهوری 10 نفر از روسای جدید نمایندگی‌های ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تائید ریاست جمهوری 10 نفر از روسای جدید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در آستانه عزیمت به محل مأموریت در جلسه کاری با  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان موضوعات و برنامه‌های حوزه ماموریت حوزه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

ظریف در این دیدار اهمیت و جایگاه  به دیپلماسی اقتصادی را تشریح کرده و اظهار داشت: رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابعاد مختلف معرفی توانمندی‌های اقتصادی کشور و زمینه سازی برای افزایش صادرات جمهوری اسلامی ایران را با جدیت پیگیری و مناسبات همه جانبه تجاری و اقتصادی با کشورهای حوزه ماموریت را براساس توانمندی‌ها و همکاری‌های متقابل در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه سیاست اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری مبتنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی و همه ابعاد و مزیت‌های آن، ایران را به سمت شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت‌ها سوق داده و جمهوری اسلامی ایران را آسیب ناپذیرتر کرده و از برندگی تحریم‌ها علیه ایران کاسته است، تصریح کرد: بر همین اساس وزارت امور خارجه در پیشبرد دیپلماسی اقتصادی عمل به اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های خود می‌داند.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به حضور ایرانیان در کشورهای مختلف جهان افزود: ایرانیان در هر کشوری که زنـدگی می‌کنند در زمره افراد فـرهیخته آن کشور محسوب می‌شوند و در اکثر کشورهای جهان به ایفای نقش مثبت در عرصه‌های علمی مشهور هستند.

ظریف ایرانیان خارج از کشور را سرمایه‌های کشور در اقصی نقاط عالم خواند و تاکید کرد: ضرورت دارد نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برنامه ریزی مناسبی را برای ارائه خدمات و پیگیری مسائل  و مشکلات هموطنان خارج از کشور داشته باشند.

در ادامه این جلسه هریک از روسای جدید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، برنامه‌ها و اولویت‌های کاری حوزه محل ماموریت خود را تشریح کردند.

لازم به ذکر است محمد تقی مؤید، عبدالحمید فکری، محمد منیری نیک، عباس واعظی، سید حسین میرفخار، ابوالفضل خزاعی و کامبیزجلالی سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مراکش، برونئی، ماداگاسکار، بنگلادش، پرتغال، شیلی و فنلاند و همچنین مهدی فاخری، ناصر حمیدی زارع و محمد مهدی شهریاری سرکنسولان جدید جمهوری اسلامی ایران در هنگ کنگ، جده و فرانکفورت منصوب شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها