امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133986
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سایت سیما فکر، برخی بحث‌های نخبگان فکری در باب «توسعه» حول مبانی فلسفی این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سایت سیما فکر، برخی بحث‌های نخبگان فکری در باب «توسعه» حول مبانی فلسفی این مفهوم است. اینکه توسعه یافتگی یعنی چه؟ این تقسیم بندی از کجا ناشی می‌شود؟ نظام جهانی چگونه به کشورهای شمال-جنوب یا مرکز-پیرامون تقسیم می‌شود؟

اما محمود سریع القلم، استاد دانشگاه بهشتی چنین نیست. وی که عمده مطالعاتش پیرامون توسعه یافتگی است و تا به حال کتاب‌ها و مقالات متعددی در این باب منتشر کرده است -از جمله «عقلانیت و آینده توسعه یافتگی در ایران»- معتقد است دیگر زمان آن نیست که در باب مبانی فلسفی توسعه یافتگی بحث شود و می‌بایست بر مبنای اصول عام و جهانشمولی که حتی با سرچ و گوگل کردن به دست می آید، دست به عمل بزنیم.

در همین راستا سریع القلم در نشستی که در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد، شرکت کرد و سخنرانی خود را تحت عنوان «نظریه‌ای برای توسعۀ ایران» ایراد کرد.

سیمافکر در مصاحبه با «کریم مجتهدی» و «بیژن عبدالکریمی» به بررسی دیدگاه «محمود سریع القلم» دربارۀ توسعه یافتگی ایران پرداخته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها