امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134029
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد هادی سعید مدقق با اشاره به نزدیک شدن ایام سوگواری ارتحال حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد هادی سعید مدقق با اشاره به نزدیک شدن ایام سوگواری ارتحال حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت ثامن الحجج(ع) و حضور زائران از مناطق مختلف کشور و دیگر کشورها به مشهد مقدس اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات احتمالی مناسب و افزایش امنیت خاطر عزاداران و کاروان های پیاده دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این ایام در آمادگی کامل به سر می‌برد.

وی با اشاره به اینکه تمام پایگاههای اورژانس 115 جاده ای و شهری، تمامی بیمارستانها اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی و مراکز درمانی سطح استان از پیش از اربعین برای ارائه خدمات احتمالی به زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برنامه ریزی برای ارائه خدمات به زائران را آغاز کرده اند، اظهار داشت: این برنامه تا 6 دی ماه و تا زمان بازگشت زائران در شهرهای زیر پوشش دانشگاه به مشهد مقدس ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیم ستاد مرکزی استقبال از زائران پیاده استان، هزینه اقدامات درمانی برای زائران پیاده دارای فرم ارجاع از "جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده" رایگان محاسبه می شود و انتظار می‌رود، مدیران بیمارستان ها و مراکز درمانی نسبت به اجرای این برنامه همکاری لازم را داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد استقرار آمبولانس های شهری در میادین اصلی و مسیرهای تردد هیئت های مذهبی و کاروانهای پیاده، استقرار ویژه موتور آمبولانس ها و آمبولانس ها اطراف حرم مطهر حضرت رضا (ع)، استقرار تمام آمبولانس های جاده ای در حاشیه جاده با تاکید بر محورهای اصلی منتهی به مشهد مقدس و افزایش اپراتورهای 115 در طول ایام را از جمله اقدامات برنامه ریزی شده در دهه پایانی ماه صفر برشمرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهدخاطر نشان کرد: ‌همچنین با همکاری دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی مشهد، گناباد، سبزوار، نیشابور و تربت حیدریه اتوبوس آمبولانس های اورژانس 115 بر اساس مصوبات شورای تامین استان و شهرستان مستقر و خدمات ارائه می دهند.

آماده باش گروه های اورژانس 115 خراسان رضوی در دهه پایانی ماه صفر

همچنین به منظور ارائه خدمات به زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در دهه پایانی صفر، گروه های اورژانس 115 استان خراسان رضوی به حالت آماده باش کامل در آمدند.

بنابر این گزارش مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در دهه پایانی صفر و سالروز رحلت حضرت نبی اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) حضور زائران در مشهد مقدس افزایش می یابد، اظهار داشت: به منظور تمامی پایگاه ها و گروه های اورژانس 115 دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی مشهد مشهد، تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار و گناباد فعال و به زائران در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.

رضا وفایی نژاد خاطر نشان کرد: استقرار تمامی آمبولانس های جاده ای در حاشیه جاده با تاکید بر محورهای اصلی منتهی به مشهد مقدس، آماده باش تمامی پایگاه های اورژانس 115 در ایام عزاداری، افزایش ظرفیت پاسخگویی تلفن 115 و استقرار نماینده اورژانس 115 در مرکز پلیس 110 در زمان تعیین شده، و استقرار نماینده اورژانس 115 مشهد در مرکز کنترل ترافیک از جمله اقداماتی است که به منظور ارائه خدمات مناسب در این ایام صورت می گیرد .

وی افزود:‌ همچنین در این ایام، اتوبوس آمبولانس های دانشگاه ها و دانشکده های مشهد، گناباد، سبزوار، تربت حیدریه و نیشابور و همچنین اورژانس هوایی 115 مشهد در آماده باش کامل هستند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ستاد هدایت درمان دانشگاه به صورت شبانه روزی برای همکاری لازم در خصوص پذیرش بیماران احتمالی در بیمارستانها و مراکز درمانی آماده باش کامل است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ‌همچنین بخش EOC برای ثبت و پیگیری حوادث ویژه به صورت 24 ساعته و اورژانس و اتاق های عمل بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه به ویژه بیمارستان های قائم (عج)، امام رضا(ع) و شهید کامیاب در آماده باش کامل است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها