امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13403
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۱
تعداد بازدید: 149
به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌تایمز»، «بشیر آتالای» معاون نخست‌وزیر ترکیه در یک نشست به میزبانی اندیشکده خاورمیانه در «واشنگتن» ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌تایمز»، «بشیر آتالای» معاون نخست‌وزیر ترکیه در یک نشست به میزبانی اندیشکده خاورمیانه در «واشنگتن» از تصمیم دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای حمایت نظامی مستقیم از مخالفان سوریه حمایت کرد.

وی تصریح کرد: بیانیه کاخ سفید بسیار ما را خوشحال کرد و این اقدام یک میدان بازی منصفانه در جنگ علیه بشار اسد به وجود می‌آورد.

«ولکان بازکیر» رئیس کمیته امور خارجه پارلمان ترکیه نیز در واکنش به تصمیم کاخ سفید برای کمک نظامی مستقیم به مخالفان سوریه گفت: مسلح کردن شورشیان ایده خوبی است زیرا یک میدان بازی منصفانه برای مخالفان به وجود می‌آورد. اگر ما خواهان برآمد مثبتی از نشست ژنو هستیم، فکر می‌کنم مهم است که نمایندگان مخالفان سوریه و همچنین رژیم سوریه را به صورت منصفانه به نشست ژنو اعزام کنیم.

کاخ سفید در نشستی که روز سه‌شنبه تشکیل داد، تصمیم گرفت تا به طور مستقیم به مخالفان سوریه کمک نظامی ارائه دهد و برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این کمک‌ها می‌تواند شامل سلاح‌های مرگباری شود که پیشتر آمریکا از ارسال آن به سوریه خودداری می‌کرد.

بر اساس این گزارش، محموله سلاح‌های آمریکا احتمالاً از طریق ترکیه، اردن یا هر دو کشور به سوریه فرستاده می‌شود.

رئیس کمیته امور خارجه پارلمان ترکیه اعلام کرد که آنکارا از مسلح کردن شورشیان تازمانیکه یک برآمد دموکراتیک در سوریه داشته باشد، از آن حمایت می‌کند اما این به این مفهوم نیست که ترکیه به این نوع عملیات نظامی حمایت مطلق می‌کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها