امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134061
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام علی محمدی صبح امروز 29 ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، حجت‌الاسلام علی محمدی صبح امروز 29 آذرماه در نخستین روز از هفته وقف که به عنوان «وقف، عمل امینانه به نیات واقفین و رفع نیازهای بشری» نامگذاری شده، در مراسم تجدید بیعت مدیران، معاونان و کارکنان سازمان اوقاف با آرمان های امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص) شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم که توفیق زیارت امام خمینی (ره) را در هفته وقف یافتیم تا از مظهر نورانی ایشان کسب فیض کنیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هر چه داریم به برکت نهضت امام خمینی (ره) است، گفت: گرامی می‌داریم یاد امام و یادگارانش را زیرا هرچه داشتند مخلصانه برای انقلاب به میدان آوردند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) حق عظیمی بر همه ملت ایران، مسلمانان عالم و حتی غیر مسلمانان و بشریت دارد، افزود: انقلاب اسلامی و نهضت اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) سبب شد تمامی مسلمانان، آزادیخواهان و مظلومان از آن الگو بگیرند و جرأت پیدا کنند در برابر مستکبران عالم قد علم کنند زیرا قبل از انقلاب اسلامی کسی جرأت قیام و فریاد در برابر مستکبران را نداشت.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه کارکنان و مسئولان سازمان اوقاف در سراسر کشور مدیون امام خمینی (ره) هستند، گفت: اگر امام خمینی نبود امروز قادر نبودیم از وقف، موقوفات و امامزادگان حرفی به میان آوریم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هفته وقف فرصتی برای بیان وقف و احکام این سنت الهی است، تصریح کرد: رسانه‌های کشور در این هفته این فرصت را ایجاد کردند تا از وقف، اهل بیت(ع) و امامزادگان و اوقاف سخن به میان آورده شود و این به برکت نهضت امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به اینکه وقف از احکام و سنت‌های الهی است، افزود: فراموش نشدن این سنت و فرهنگ الهی به واسطه تلاش‌ها و بیانات مجاهدگونه امام خمینی (ره) بود.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه مسئولان اوقاف عهد می‌بندند به راه امام وفادار باشند، افزود: مقصد نهایی انقلاب ما اسلام و قرآن است و این هدف امام خمینی (ره) بود و دستگاه وقف نیز محدود به اسلام و اهل بیت بود.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: روح امام خمینی (ره) ناظر و شاهد اعمال کارکنان اوقاف است و ما باید به صورت امینانه موقوفات را به عنوان امانت مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: به لطف خداوند امروز سیاست اوقاف بر همین مبنا است و البته همه باید به یکدیگر تذکر دهیم تا راه امام فراموش نشود زیرا عزت و سربلندی ما در این راه است.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه امام خمینی (ره) بعد از معصومین (ع) با ایجاد یک حکومت اسلامی کاری بی نظیر انجام داد، گفت: امام خمینی (ره) حکومتی بر مبنای اسلام ایجاد کرد که امروز الگوی مسلمانان، بیداری اسلامی و تمامی تحرکات در کشورهای اسلامی و غیراسلامی است.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اوقاف یکی از دستگاه‌هایی است که از جهات مختلف دینی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اعتقادی باید در راه امام حرکت کند، تصریح کرد: شخصی که وارد یکی از ادارات اوقاف می‌شود باید نشانی از رفتار اخلاقی امام را در فعالیت‌های قرآنی و برنامه‌های امامزادگان و موقوفات ببیند و اگر کوتاهی‌ای در این راه شود قطعا در برابر امام و شهیدان مواخذه خواهیم شد.

وی گفت: در محضر امام خمینی (ره) اعلام بیعت می‌کنیم که وظیفه خود می‌دانیم شرعا و قانونا خط مشی‌ای را برای نظام اسلامی پایه گذاری کرده موجب احیای وقف و رونق امامزادگان شده است راه و رسم خود قرار داده و به آن وفادار باشیم.

حجت الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: در سازمان اوقاف بهترین معروف امانت داری نسبت به موقوفات و حسن اقدام در امامزادگان و فعالیت‌های قرآنی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار