امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134064
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ناصر سراج پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه بازر‌س‌ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ناصر سراج پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه بازر‌س‌ کل استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر این‌که مسئولان ارشد نظام بانکی باید به‌سرعت نسبت به اجرایی‌ کردن تکالیف نظام پولی و مالی در قانون برنامه اقدام کنند، گفت: مسئولان و مدیران بانکی باید حساسیت لازم در برخورد هرگونه سوء‌ جریان مالی و فساد را داشته باشند.

وی افزود: در این رهگذر وظیفه بخش‌های نظارتی ازجمله حراست‌ها و بازرسی‌ها بسیار با اهمیت است ضمن این‌که در صورت وجود هرگونه فساد در سیستم‌ها و ساختار اداری ازجمله بانک‌ها مسئولین و مقامات ارشد آنان باید پاسخگوی اتفاقات و سوء جریانات انجام‌شده در زیرمجموعه خود باشند.

سراج تصریح کرد: بررسی برخی از تخلفات انجام‌شده حاکی از عدم اهتمام مسئولین ذی‌ربط در برخورد با سوء جریانات بوده و از این به بعد هرگونه اهمال و سستی پذیرفته‌شدنی نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر بستن روزنه‌های فساد در کشور، گفت: باید بررسی و اولویت‌بندی کرده تا نسبت به شناسایی گلوگاه‌های فساد و برخورد قاطع با آن‌ها موفق باشیم. اگر پرونده‌های مهم فساد از ابتدای انقلاب تا امروز را بررسی کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که سرنخ بخش عمده‌ای از سوء جریانات مالی در بانک‌ها وجود دارد.

سراج با اشاره به ایجاد بانک اطلاعات مدیران در سازمان بازرسی کل کشور گفت: عملکرد مدیران به‌صورت مستمر در سازمان بازرسی مورد رصد قرارگرفته و همان‌گونه که اقدامات مثبت مدیران باعث انعکاس و حمایت سازمان از پیشرفت و ترقی مدیران خدوم خواهد شد، در صورت ضرورت با آن دسته از مدیران و مسئولینی که مسئولیت‌پذیری لازم و حساسیت کافی در انجام نظارت بر زیر مجموعه خود نداشته باشند، اقدامات لازم به عمل خواهد آورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده در دستگاهی که مدیر دغدغه جدی در امر مبارزه با فساد و اجرای صحیح قانون داشته باشد، زمینه فساد در آن دستگاه به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها