امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134068
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از چاروسا، تورج جاوید عصر امروز در جمع دانش‌آموزان شرکت در محفل انس با قرآن چاروسا با بیان اینکه قرآن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از چاروسا، تورج جاوید عصر امروز در جمع دانش‌آموزان شرکت در محفل انس با قرآن چاروسا با بیان اینکه قرآن بهترین کلید حل مشکلات است، اظهار داشت: این مراسم یک مراسم کامل مذهبی است چرا که در آن هم قرآن وهم ذکر اهل بیت (ع) با هم بود و قرآن و عترت دو عنصر جدانشدنی در دین هستند.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش چاروسا تصریح کرد: قرآن از همه چیز برتر است. برتری قرآن در سایر سخنان مانند برتری خداوند بر بندگان اوست قرآن تضمین کننده رستگاری انسان در دو جهان است و مانند مشعل فروزانی است که انسان را از تاریکی جهل و نادانی رهایی می‌بخشد و در سرای دیگر او را محبوب حضرت پروردگار می‌کند.

وی افزود: پی بردن به آفرینش الهی و قدرت و حکمت او از طریق مشاهده طبیعت امکان‌پذیر است و اگر انسان اهل معرفت و تحقیق باشد می‌تواند از همین راه به معرفت‌الله دست یابد.

این مسئول گفت: اعجاز و امثال این‌ها فلسفه وجودی قرآن نیست و برجسته‌ترین فلسفه وجودی قرآن این است که انسان را انسان می‌کند و از مسیر خاک تا خدا راهبر و چراغ راه انسان است و معارف و محتوای قرآن برای تعالی بخشی و انسان سازی است و باید بدانیم قرآن نسخه خدا برمردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه روح خداشناسی از طریق شناخت و توجه نسبت به نعمت‌های الهی تقویت می‌شود خاطرنشان کرد: قرآن چکیده جهان هستی است و بر اساس روایتی از امام باقر (ع)، قرآن همانند دو ستاره تابناک یعنی خورشید و ماه پهنه زندگی انسان‌ها را روشن می‌کند. قرآن کتابی است که نه اکنون و نه در آینده سخن باطل در آن جای ندارد و حقایق آن دگرگون نمی‌شود.

جاوید متذکر شد: قرآن کتابی است که به سبب نزول در شب قدر برکت یافت و شفابخش قلب‌ها و نفس‌های بیمار است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش چاروسا با بیان اینکه محفل انس با قرآن در تمامی مدارس چاروسا برگزار می شود ابراز داشت: هدف از برگزاری این طرح و برگزاری این محفل انس گرفتن دانش آموزان و فرزندان با قرآن است که قرآن را سرچشمه زندگی خود قرار دهند.

انتهای پیام/82021/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها