امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134073
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در دیدار با هیأت هماهنگی معارضان ملی سوری تأکید کرد که باید ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در دیدار با هیأت هماهنگی معارضان ملی سوری تأکید کرد که باید هرچه سریعتر راهکاری برای بحران سوریه که نزدیک به 4 سال از عمر آن می‌گذرد پیدا کرد.

پایگاه خبری «اخبار مصر»، گزارش داد شکری در مقر وزارت خارجه مصر در دیدار با هیأتی از معارضان داخلی سوریه آخرین تحولات بحران سوریه و تلاش‌های بین المللی و ایده‌های مطرح شده برای رسیدن به راهکاری برای حل این بحران را بررسی کرد.

پیش از این وزیر خارجه مصر اعلام کرده بود که کشورش از راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه حمایت می‌کند و خواستار ایجاد راهکاری برای حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه است.

شکری همچنین اعلام کرد که مصر تماس‌هایی با طرف‌های سوری و بین المللی برای ایجاد ساز و کاری به منظور حمایت از راهکار سیاسی به منظور حل بحران سوریه برقرار می‌کند.

از سوی دیگر «خالد العیسی» نماینده حزب اتحاد دموکراتیک سوریه تأکید کرد که مصر یک کشور بزرگ در منطقه است و باید در هر راهکاری به منظور حل بحران سوریه حضور داشته باشد و امنیت ملی مصر و سوریه باهم در ارتباط است.

وی اعلام کرد که در دیدار با وزیر خارجه مصر آخرین تحولات سوریه و گفت‌وگوها با «استفان دمیستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل برای حل بحران سوریه را مورد بررسی قرار گرفت.

العیسی در پاسخ به سوالی درباره طرح پیشنهادی روسیه برای حل بحران سوریه گفت که این طرح، امکان عملی کردن آن و واکنش احتمالی جامعه جهانی نسبت به آن مورد بررسی قرار گرفته است.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها