امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134079
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه با حضور در گردهمایی معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه با حضور در گردهمایی معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه سراسر کشور در قم پیرامون «نقش حوزه‌های علمیه در اقناع افکار عمومی و دیپلماسی عمومی» سخنرانی کرد.

معاون وزیر خارجه در خصوص نقد و انتقادهای موجود پیرامون مذاکرات جاری هسته‌ای گفت: اصل نقادی نسبت به هر پدیده‌ای در سیاست خارجی امر پسندیده و ضروری است، اما باید دقت کرد که مذاکرات هسته‌ای را در یک مربع چهارضلعی نقد کرد. ضلع اول آن اصل مذاکره و استمرار آن است که رهبری معظم انقلاب هم با اصل و هم با تداوم آن مخالفتی ندارند و تصمیم قطعی نظام تاکنون استمرار مذاکرات بوده است، ضلع دوم این مربع حفظ دستاوردهای هسته‌ای و رعایت خطوط قرمز هسته‌ای است که نتیجه آن باید دارا بودن حق غنی سازی صنعتی به منظور رفع نیازهای کشور باشد. ضلع سوم این موضوع نیز توجه به گشایش اقتصادی در کشور می‌باشد که بر دو پایه تقویت اقتصاد مقاومتی و رفع تنگناها در حوزه اقتصاد بین‌المللی کشور می‌باشد، یعنی آزادسازی کلیه درآمدهای نفتی، برقراری سویفت بانکی، امکان گشایش ال‌سی‌های اعتباری و امکان بیمه‌های بین‌المللی برای کشتیرانی.

قشقاوی ضلع چهارم مذاکرات چهار وجهی را دیپلماسی عمومی و اقناع افکار عمومی ملت‌های جهان نسبت به حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

وی گفت: در هر چهار موضوع فوق الذکر خصوصا بخش اخیر، حوزه‌های علمیه سراسر کشور در کنار مجلس شورای اسلامی، خبرگان و رسانه‌ها می‌توانند به کمک دستگاه دیپلماسی کشور و تیم مذاکره کننده بیایند و متناسب با فهم صحیح مخاطب خارجی، حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران را تبیین کنند.

معاون وزیر خارجه با ارزیابی مثبت از مذاکرات اخیر ژنو، تاکید کرد که نیاز جدی کشور در شرایط حاضر همچنان ارائه راه‌حل‌ها و پیشنهادات به جای انتقادات صرف می‌باشد.

در این جلسه 2/5 ساعته حدود 30 تن از نمایندگان اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور به ارائه سئوالات کتبی و شفاهی خود در خصوص عملکرد وزارت خارجه در حوزه‌های مختلف سیاست خارجی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای پرداختند که قشقاوی به کلیه سؤالات و موارد مطروحه پاسخ داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها