امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۸:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134086
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جوزف نای» استاد مطرح روابط بین‌الملل در آمریکا، از برقراری روابط دیپلماتیک این کشور با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جوزف نای» استاد مطرح روابط بین‌الملل در آمریکا، از برقراری روابط دیپلماتیک این کشور با کوبا حمایت کرد و سیاست «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در این موضوع را «هوشمندانه» خواند.

«جوزف نای» استاد روابط بین‌الملل در آمریکا و نظریه‌پرداز مفهوم «قدرت نرم» در اظهاراتی کوتاه ضمن حمایت از برقراری روابط واشنگتن-هاوانا تاکید کرد: «اقدام اوباما در ازسرگیری روابط دیپلماتیک با کوبا، سیاستی "هوشمندانه" است».

تحلیلگر ارشد آمریکایی با اذعان به ناکارآمدی سیاستهای پنج دهه اخیر آمریکا در قبال کوبا با توسل به ابزارهایی چون فشارهای نظامی و محاصره اقتصادی افزود: «سیاست کنونی(برقراری روابط دیپلماتیک) جایگزین سیاستهای غیرسازنده می‌شود و به بازگرداندن بخشی از قدرت نرم آمریکا به آمریکای لاتین کمک می‌کند».

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته طی نطقی تلویزیونی، با بیان اینکه تحریم‌های وضع‌شده علیه کوبا نتوانسته کمکی به اهداف آمریکا کند، از پایان مخاصمه میان روابط دو کشور خبر داد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها