امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134097
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در نشستی با نخبگان علمی و فرهنگی مصری تاکید کرد که اگر ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در نشستی با نخبگان علمی و فرهنگی مصری تاکید کرد که اگر بدانم کنار گذاشتن قدرت به سود مصر است به سرعت کناره گیری خواهم کرد.

السیسی با بیان اینکه در صورت اضمحلال حاکمیت در مصر منطقه وارد جنگی 50 ساله خواهد شد، ابراز داشت که اگر بتوانم کشور را بین 40 تا 50 درصد از شرایط کنونی توسعه یافته‌تر کنم، راضی هستم و پس از آن قدرت را به فرد بعدی واگذار خواهم کرد تا کار را تکمیل کند.

رئیس جمهور مصر افزود: من در هر زمانی آماده‌ام که از قدرت کناره گیری کنم و با تشکر خداحافظی کنم.

 وی همچنین با اشاره به اینکه اشتباهات حسنی مبارک رئیس جمهور اسبق کشور مصر را به سمت ویرانی برد،‌تصریح کرد که وی باید 15 سال قبل یا زودتر از آن از قدرت کناره‌گیری می‌کرد قبل از اینکه این ویرانی کل موسسات دولتی و حکومتی را فرابگیرد.

السیسی با اشاره به فعالیتش به عنوان وزیر دفاع محمد مرسی رئیس جمهور اخوانی مصر که خودش با کودتا برکنارش کرد، گفت: «بخدا قسم با اخلاص تمام در زمان وزراتم به اخوان برای منافع کشور کمک کردم تا سقوط نکند اما در لحظه آخر به خاطر منافع مصری‌ها در مقابلشان(اخوان) ایستادم. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها