امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134108
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، از زمان ظهور گروهک تروریستی-تکفیری داعش در عراق و تصرف استان‌های نینوا  و برخی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، از زمان ظهور گروهک تروریستی-تکفیری داعش در عراق و تصرف استان‌های نینوا  و برخی استان‌های همجوار آن از سوی این گروهک برخی کارشناسان تصریح کردند که داعش از سوی رژیم اسرائیل حمایت مالی می‌شود تا رویای صهیونیستی کشور بزرگ اسرائیل از نیل تا فرات محقق شود.

تحرکات مخفیانه اسرئیل در استان نینوا و تلاش این رژیم برای خرید اراضی و خانه‌های مردم این خطه از خاک عراق امروز کاملا آشکار شده است.

«نهله حسین»، نماینده استان موصل در پارلمان عراق در این باره گفت: گروهک داعش با حملات خود به مناطقی مشخص از خاک عراق و انتخاب بسیار دقیق این مناطق، اهدافی معین را دنبال می کند و برای مثال در موصل داعش علاوه بر جنایات زیاد در حق مردم آن مقاصد دیگری را دنبال می‌کند.

نماینده پارلمان عراق گفت: پس از حملات داعش به تلعفر در استان نیوا و آوارگی نزدیک به 98 درصد اهالی این شهر بیش از سیصد خانواده چچنی و افغانی در آنجا سکونت گزیدند.

وی افزود:خانواده های چچنی و افغانی در خانه‌های شیعیان تلعفر زندگی می‌کنند.

نهله حسین تاکید کرد: اسرائیل به طور غیرمستقیم از طریق تجار و شرکت‌هایی که از آنها حمایت مالی می‌کند، خانه ها و زمین‌های واقع در استان موصل را خریداری می‌کند.

نماینده پارلمان عراق با بیان جزئیاتی از شیوه خرید و فروش املاک اهالی موصل گفت: اهالی موصل به دو دسته تقسیم می شوند آنهایی که طرفدار داعش هستند و آنهایی که هیچ منابع یا تمکن مالی ندارند و در شرایط سختی به سر می‌برند و مجبورند خانه خود را به تاجری عراقی یا شرکت‌هایی بفروشند که از سوی رژیم اسرائیل حمایت مالی می‌شوند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها