امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13411
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۲
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور انوری درباره کتاب «از عشق آباد تا عشقاباد» گفت: این کتاب به موضوعاتی چون زیارت، شفا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور انوری درباره کتاب «از عشق آباد تا عشقاباد» گفت: این کتاب به موضوعاتی چون زیارت، شفا، مسائل سیاسی و حضور متفقین می‌پردازد. همچنین در پیرنگ این داستان به وقایع بعد از 15 خرداد، ساواک و مبارزان انقلاب اسلامی اشاره شده است.

وی در ادامه افزود: این کتاب در چهار فضای زمانی متفاوت سپری می‌شود. ماجرای اصلی آن بر اساس یک داستان واقعی است که در ایران در حوالی دهه 40 شمسی رخ داده است.

انوری درباره داستان اصلی این کتاب گفت: فرزند یکی از اعضاء حزب کمونیست ترکمنستان دچار سرطان می‌شود و پزشکان از وی قطع امید می‌کنند. اما پدربزرگ این کودک که از قضا در دهه 20 شمسی به همراه ارتش سرخ در مشهد حضور داشته و شاهد شفای بیماری در حرم امام رضا (ع) بوده است تصمیم می‌گیرد تا به همراه این کودک به ایران سفر کند. پدر کودک به دلیل اعتقادات کمونیستی با این اقدام مخالفت می‌کند اما پدربزرگ به همراه یکی از دوستانش کودک را به طور مخفیانه وارد ایران می‌کنند. در مسیر حرکت آنها به سوی مشهد، این کودک و پدربزرگ شناسایی می شوند و مجبور به ترک ایران می شوند و...

وی در مورد استنادات این واقعه تاریخی گفت: استواری که در اوایل دهه 40 شمسی رئیس پاسگاه مرزی باجگیران بود، این داستان را به یکی از دوستانم تعریف کرده بود. حتی چندی پیش نیز قرار بود سریالی در این باره ساخته شود.

نویسنده کتاب «جاده جنگ» گفت: این رمان نزدیک به 800 صفحه است و قرار است در دو جلد از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شود. این رمان رتبه دوم رمان انقلاب را بدست آورد و امیدوارم این کتاب هر چه زودتر منتشر شود و در جایزه جلال شرکت داشته باشد.

گفتنی است، منصور انوری در چهارمین دوره جایزه جلال آل احمد با رمان «جاده جنگ» توانست، عنوان رمان برگزیده سال 1390 این جایزه گرانقیمت را از آن خود کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها