امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134125
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 141
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه دست‌ راستی «جروزالم پست» طی گزارشی که امروز یکشنبه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه دست‌ راستی «جروزالم پست» طی گزارشی که امروز یکشنبه در وبگاه خود منتشر کرده است، با اشاره به بازداشت یک خبرنگار در آذربایجان، نوشته است که با توجه به موقعیت راهبردی جمهوری آذربایجان و همجواری با ایران و همچنین روابطی که تل‌آویو با باکو دارد،‌ بعید به نظر می‌رسد که اسرائیل به وضعیت حقوق بشر در این کشور اعتراضی داشته باشد.

جروزالم‌پست در بخشی از این گزارش آورده است: «آذربایجان در سواحل دریای خزر واقع شده و کشوری نفت خیز و دارای ذخایر گازی می‌باشد. جمهوری آذربایجان همچنین کشور مسلمان میانه رو است که در پی رسیدن به غرب و دور شدن از روسیه می‌باشد.»

بر اساس گزارش رسانه‌های خارجی، آذربایجان مبدل به یکی از بازارهای عمده سلاح‌ها و کالاهای امنیتی اسرائیلی شده که در بین آن‌ها می‌توان به پهپادها و دستگاه‌های رصد اطلاعاتی و تجهیزات وابسته به آن‌ها اشاره کرد که در سال‌های اخیر 1.5 میلیارد دلار با اسرائیل در این زمینه‌ها داد و ستد داشته است.

از سوی دیگر آذربایجان عمده تامین کننده نفت مورد نیاز اسرائیل است و افرادی از کابینه‌های دو طرف و نیز مقام‌های اطلاعاتی، امنیتی جمهوری آذربایجان و اسرائیل هرساله از باکو و تل‌آویو دیدار می‌کنند. به همین دلایل، جمهوری آذربایجان سکوی عملیات رصد اطلاعاتی علیه ایران به شمار می‌آید.

روزنامه جروزالم پست در خاتمه نوشته است که جدای از تمام این موارد، تل‌آویو هرگز در مجامع عمومی در صف اول حامیان حقوق بشر قرار نداشته و بعید به نظر می‌رسد که در رابطه با بازداشت یک خبرنگار در آذربایجان، واکنشی نشان دهد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها