امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134148
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوریه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در جریان سفر یک ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوریه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در جریان سفر یک روزه به کشور سوریه، در جمع خبرنگاران، گفت: سوریه از گذشته کشور دوست ایران بوده و در شرایط سخت جنگ در کنار جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی ادامه داد: حوادث اخیر در منطقه نشان داد که کشورهای حامی تروریست قصدشان این بود که از این طریق سلطه‌ای در منطقه پیدا کرده و سوریه را از محور مقاومت خارج کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: برخی کشورها از آن ور آب برای دیگر کشورها تصمیم بگیرند که این موضوع بسیار نادرست است.

لاریجانی اضافه کرد: حمایت ایران از سوریه به این دلیل بود که برخی از کشورها در منطقه قلدر بازی در نیاورند، از این رو در این مدت انها فهمیدند نمی‌توانند کاری را صورت دهند.

«بعد از حوادث داعش در عراق کشورهای حامی تروریسم متوجه شدند که مصیبتی بزرگتر از این حوادث برای خودشان درحال رخ دادن است.»

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ائتلاف آمریکایی مبارزه با داعش یک تحرک ظاهری است، گفت: قطعا مبارزه با گروه‌های تروریستی تنها با فعالیت و مقاومت ملت‌ها محقق می‌شود، از این رو امیدوارم در مذاکرات چند روز آینده بحث‌های جدی برای ایجاد یک شرایط پایدار امنیتی مطرح شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره راه‌حل‌های سیاسی مطرح از سوی ایران و روسیه برای حل بحران در منطقه، گفت قطعا مهمترین مسئله این است که ملت سوریه خود باید تصمیم بگیرد، البته ایران از تمامی راه‌حل‌های سیاسی که از کشتارهای تروریستی جلوگیری می‌کند استقبال کرده و خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها