امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134186
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بناب، محمدمهدی زاهدی شامگاه شنبه در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در جمع مسئولان، طلاب، روحانیون، اساتید و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بناب، محمدمهدی زاهدی شامگاه شنبه در مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در جمع مسئولان، طلاب، روحانیون، اساتید و دانشجویان شهرستان بناب با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مفتح اظهار داشت: اگر بخواهیم این وحدت به معنای واقعی شکل بگیرد که در سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها نیز آمده است، حوزویان و دانشگاهیان باید روی این سند کار کنند که متأسفانه تاکنون این اتفاق صورت نگرفته است.

دانشگاه در حوزه علوم انسانی ضعیف عمل کرده است

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: باید قبول کنیم که دانشگاه در حوزه علوم انسانی ضعیف عمل کرده است و باید بپذیریم که در حوزه علوم انسانی علما و دانشمندان ما در طول تاریخ خوش درخشیده‌اند.

زاهدی با اشاره به برگزاری همه ساله مراسم برای نزدیک‌تر شدن این دو قشر به همدیگر گفت: هم شورای عالی حوزه و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی گام‌های بسیار خوبی در این جهت برداشته‌اند.

وی در خصوص اجرای هرچه سریع‌تر سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها و نقش آن در وحدت و همگرایی حوزه و دانشگاه، گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید دست به دست همدیگر داده و با اجرایی کردن سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها که مد نظر رهبری معظم انقلاب اسلامی است، زمینه تحول بزرگ در اهداف نهایی دو نهاد حوزه و دانشگاه را که همان تعالی، پیشرفت و سعادت نظام و بشریت است، فراهم کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این مطلب که دو نهاد حوزه و دانشگاه همواره به یکدیگر نیاز داشته و اصلاح آنها موجب اصلاح ملت‌ها می‌شود، گفت: اگر این دو نهاد آرمان، هدف و چشم‌انداز مشترک داشته باشند و برای رسیدن به آن هدف همدیگر را یاری کرده و نواقص یکدیگر را برطرف کنند، آن وقت سرنوشت رشد و تعالی بشریت به دست آنها رقم می‌خورد.

زاهدی تصریح کرد: ما به حضور پررنگ دین در همه عرصه‌های علمی نیاز داریم و از طرفی حوزه نیز باید باور کند که دانشگاه توان تولید علم را بیش از توان حوزه از نظر ظاهری داشته و راه و رسم انتشار مسندات علمی را در محیط دانشگاه‌ها به خوبی رقم زده است.

وی در ادامه سخنان خود با تقدیر از گام‌های خوب شورای مدیریت حوزه‌های علمیه و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تحکیم و تقویت وحدت حوزه و دانشگاه اظهرا داشت: اعتبارسنجی مدارک حوزوی براساس سطوح مختلف تحصیلی، ایجاد شورای گسترش علوم در حوزه‌های علمیه به درخواست وزارت‌های علوم و بهداشت، حضور استادان معارف حوزه در دانشگاه‌ها و ارتباطات آکادمیک برخی حوزویان و دانشگاهیان باعث نزدیکی این دو قشر به همدیگر شده است، اما کافی نیست!

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: موضوع وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان سند بالادستی در سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها مورد تصویب قرار گرفته و اقدامات اجرایی آن ابلاغ خواهد شد.

زاهدی خاطرنشان کرد: جریان فتنه 88 نباید به عنوان یک حادثه کوچک تلقی شود. هدف این جریان براندازی نظام اسلامی بود اما حوزه و دانشگاه باید ابعاد آن را بررسی کنند.

وی ابراز امیدواری کرد مطالبه جدی نشست وحدت حوزه و دانشگاه در بناب این باشد که همه دست به دست هم دهند تا سند اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها اجرایی شود.

به گزارش فارس، در این نشست احمد امیری به نمایندگی از اساتید دانشگاه‌های بناب و حجت‌الاسلام ناصر اصغری به نمایندگی از اساتید حوزه علمیه شهرستان بناب به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در زمینه راهکارهای تقویت وحدت حوزه و دانشگاه پرداختند.

انتهای پیام/60002/گ40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها