امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134187
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 5
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی شنبه ‌شب در مراسم رحلت حضرت رسول (ص) در حرم مطهر احمد بن موسی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی شنبه ‌شب در مراسم رحلت حضرت رسول (ص) در حرم مطهر احمد بن موسی (ع) اظهار داشت: تجمع میلیونی عاشقان امام حسین (ع) در روز اربعین و زیارت آن حضرت با وجود تمام مشکلات، نه‌تنها سندی باعظمت برای حقانیت دین پاک و درخشان اسلام و راه اهل ‌بیت (ع) بود بلکه مشتی محکم بر دهان داعش، حزب بعث، آمریکا و استکبار محسوب می‌شد.

وی افزود: مسلمانان با این حرکت دست رد به سینه جنایتکارانی زدند که به نام اسلام و پیامبر گرامی اسلام (ص) جنایات بسیار مرتکب می‌شوند و این راهپیمایی مردمی عکس‌العمل مردم پاک‌سرشتی بود که از خدا نشان ‌دارند و با چشم بینا و گوش شنوای خود در برابر حق تسلیم شدند.

نجف‌آبادی ادامه داد: خداوند متعال از زمان کودکی پیامبر جبرئیل را مأمور تکامل محاسن پیامبر کرده و تکامل این شخصیت باعظمت و تبدیل شدن به وجود نخست عالم جز با خواست خداوند نبوده و این گوهر گرانبها را خدا برای آینده بشریت تربیت کرده است.

وی اضافه کرد: به عنوان پیروان دین مبین اسلام باید آرمان‌های پیامبر را عملیاتی کنیم که این امر جز با شناخت دقیق شخصیت پیامبر گرامی اسلام (ص) محقق نمی‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: قدرت‌های دنیا و قلدران عالم تحمل دیدن پیروزی پیروان اسلام بر خود را ندارند اما همان خدایی که پیامبر گرامی اسلام (ص) را مبعوث کرده، خود نوید پیروزی دین اسلام را داده است.

وی با اشاره به راهپیمایی بزرگ و تجمع میلیونی مردم دنیا در مراسم اربعین حسینی، تعداد افراد حاضر در این تجمع را تا 23 میلیون نفر عنوان و اضافه کرد: این تجمع باوجود همه ناامنی‌ها و انفجارها در کشور عراق با چنان عظمتی برپا شد که تمام شیعیان عراق در این ایام خدمتگزار آستان حسینی بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: نظیر چنین جمعیتی در هیچ کجای دنیا مشاهده نشده، در مراسم حج تمتع هر سال تا سه میلیون نفر در مکه جمع می‌شوند و با وجود آن همه امکانات و آمادگی مسئولان کشور میزبان این مراسم به‌خوبی برگزار نمی‌شود اما مراسم اربعین که به‌صورت خودجوش و مردمی بود و با وجود تمام تهدیدها انجام شد، در عظمت بی‌نظیر بود.

وی یادآور شد: در برخی برهه‌های زمانی اقدامات بسیاری انجام شد که کسی به زیارت امام حسین (ع) نرود اما هیچ‌ یک از این فعالیت‌ها کارساز نبوده و حتی صدام نیز چنین اقداماتی کرد؛ اما امروز می‌بینید که با وجود تمام جلوگیری‌ها از زیارت حضرت اباعبدالله (ع)، دلدادگان خاندان اهل‌ بیت عصمت و طهارت (ع) عظمتی آفریدند که در تاریخ دنیا نظیر ندارد.

نجف‌آبادی تصریح کرد: دین مبین اسلام در یک‌هزار و 400 سال پیش برای از بین بردن مکتب‌های مادی و دنیوی که هرگز جاودانه نیستند به مردم ارائه شد و تمام موارد مربوط به حقوق بشر را با دقت در نظر گرفت؛ چنانکه در این دین تنها ملاک برتری افراد تقواست نه رنگ پوست و از این ‌روست که اسلام سلمان و بلال را در کنار هم نشاند.

امام‌ جمعه اراک متذکر شد: آمریکا و سران استکبار با وجود تدوین قوانین بسیار، در مورد رعایت حقوق بشر در عمل به گونه دیگر رفتار می‌کنند و دیدیم که در مجلس سنای این کشور بیش از 6 میلیون برگ از جنایات دولت آمریکا در جهان ارائه شد.

وی افزود: در زمان کنونی دشمنان به اشکال مختلف به دشمنی می‌پردازند و وجود گروه‌های شیطان‌پرستی، فرق نوظهور و فعالیت دشمنان در دنیای مجازی از جمله روش‌های دشمنی دشمنان بوده و علاوه بر آن، ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی را دنبال می‌کنند.

نجف‌آبادی ابراز داشت: جوانان بسیجی ما، جوانان دانشگاهی ما، آموزش‌وپرورش ما، کارگر و مهندس ما و خواهر و برادر ما همه باید هوشیار باشند که در فتنه سال 88 همه شاهد بودند چقدر کشور در مورد یک موضوع غلط آسیب دید و هنوز ممکن است آثار و تبعاتی از آن زمان باقی‌مانده باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: مراسم مرتبط با دانشگاه و دانشجو باید وسیله‌ای باشد برای اینکه با قدرت بیشتر در مقابل آمریکا بایستیم و از سوی دیگر نباید اجازه دهیم برخی افراد که در فتنه 88 نقش داشتند، مقدسات اسلام و ایران اسلامی از جمله امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، سپاه و بسیج را زیر سؤال ببرند.

امام‌ جمعه اراک خاطر نشان کرد: گروه‌های مقاومت در لبنان، سوریه و عراق چنان عظمتی آفریدند که زمانی که صحبت از سپاه قدس و سردار سلیمانی می‌شود، دشمنان مانند ترسوهای بزدل پا به فرار می‌گذارند و نباید فراموش کرد این‌ها تربیت‌شده مکتب امام (ره) و رهبری هستند و شخصیتشان به برکت خون شهدایی مانند شهید آیت‌الله دستغیب‌ها، اشرفی‌ها، قاضی‌ها و دیگر شهیدان شکل ‌گرفته است.
انتهای پیام/2448/گ40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار