امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13419
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 97
طبق نتایج حاصل از مطالعه جدید در مورد میزان استفاده از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در حوزه بهداشت و سلامت، پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که ...

طبق نتایج حاصل از مطالعه جدید در مورد میزان استفاده از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در حوزه بهداشت و سلامت، پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که برای انجام فعالیت‌های پزشکی و کلینیکی، رایانه‌های لوحی برای آنها کاربردی‌تری از گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شوند.

به گزارش فارس به نقل از مدیکال‌نیوز‌تودی ، دو گزارش مجزا که به تازگی با عنوان‌های «استفاده از دستگاه‌های موبایلی در فضای پزشکی 2013» و «استفاده از رایانه‌های لوحی توسط پزشکان 2013» منتشر شده است نشان می‌دهند، دکترهایی که فعالیت‌های خود را مبتنی بر پرونده‌های سلامت الکترونیکی انجام می‌دهند و به طور همزمان گوشی هوشمند و رایانه لوحی دارند،‌ گوشی خود را بیشتر برای ارسال و دریافت پست الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌دهند.

پزشکانی که صاحب رایانه لوحی هستند نسبت به پزشکانی که گوشی هوشمند دارند، بیشتر از این دستگاه برای دسترسی به پرونده الکترونیکی بیمار بهره می‌برند و این طور که آمارها نشان می‌دهد، 51 درصد پزشکانی که در این بررسی شرکت کردند توضیح دادند که هر روز رایانه لوحی خود را برای بررسی پرونده الکترونیکی بیمار به کار می‌گیرند و تنها 7 درصد دکترها اظهار داشتند که از گوشی‌های هوشمند خود به این صورت استفاده می‌کنند.

در این بررسی همچنین مشخص شد که 75 درصد پزشکانی به پرونده الکترونیکی بیماری دسترسی دارند صاحب گوشی‌ هوشمند هستند و 33 درصد پزشکانی که از پرونده الکترونیکی بیماری استفاده می‌کنند رایانه لوحی در اختیار دارند. همچنین گفته شده است، زمانی که پزشکان با رایانه لوحی برای بررسی پرونده الکترونیکی بیماری صرف می‌کنند 66 درصد بیشتر از زمان صرف شده برای گوشی‌های هوشمند است.

انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار