امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134202
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت السلام رئیسی دادستان کل کشور در هشتمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی گفت: ولایت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت السلام رئیسی دادستان کل کشور در هشتمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی گفت: ولایت فقیه یعنی ولایت دین شناسی که جامعه را به سمت باور های الهی سوق داده و اخلاق کریمه ایجاد کرده و احکام فقهی و باید و نباید های آن را اجرا کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه فقه جعفری پویا است، اظهار داشت: فقه برای تمامی سوالات به وجود آمده برای انسان پاسخ دارد و غنی است و ما با نظام مبتنی بر فقه هیچ بن بستی نداریم.

دادستان کل کشور بیان داشت: همه فقها مورد احترام هستند و رهبر معظم انقلاب به عنوان فقیه جامع الشرایط، نسبت به مسائل پیش آمده و روز دنیا بر اساس اجتهاد مبتنی بر اصول پاسخ شرعی را ارائه می فرمایند.

وی تاکید کرد: برخی ها معتقدند دین نمی تواند انسان ها را اداره کند اما ما معتقدیم دین پاسخگوی زندگی انسان ها بوده و می تواند تمام ابعاد زندگی انسان در همه زمینه ها را اداره کند.

رئیسی گفت: خداوند در قرآن عنوان امت را برای جامعه انسان‌ها نامگذاری می‌کند که این امت دارای عناصر حرکت، پویایی، هدف دار بودن و امام و مقتدا است.

وی افزود: امام امت با مجموعه سرمایه های مادی و انسانی که برای امت وجود دارد بهره می گیرد تا امت را به سمت مقصود اش که خدایی شدن است نزدیک کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها