امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134208
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوریه، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر یک روزه خود به سوریه با وائل

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوریه، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر یک روزه خود به سوریه با وائل الحلقی نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار که در محل ساختمان نخست وزیری برگزار شد، گفت: ما از گذشته فکر میکردیم مسئله سوریه موضوع حیاتی بزای منظقه است، حال با توجه به گذشت زمان این موضوعات بیشتر مشهود می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله تروریسم در سوریه و عراق یک مسئله منطقه‌ای است و قطعا کشورهای حامی گروه‌های تروریستی یک اشتباه بزرگ مرتکب شده‌اند و به طور حتم در اینده این کشورها با مشکلاتی در این حوزه مواجهه می‌شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدا به مسله تروریسم در منطقه با یک نگاه استزاتژی نگاه کرده است، گفت: حمایت ما از ملت سوریه برای آن بود که دشمن در منطقه به دنبال از بین بردن ریشه‌های مقاومت است.

لاریجانی با بیان اینکه اسراییلی بودن ماهیت پروژه بحران در سوریه و عراق بسیار مشهود است، افزود: ملت و دولت سوریه هم اکنون از گردنه سنگین مشکلات عبور کرده‌اند و به نظر من شرایط در سوریه در آینده‌ای نزدیک بهتر خواهد شد.

براساس این گزارش، وائل الحلقی نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه توضیحاتی را در خصوص وضعیت این کشور بیان کرد.

وی همچنین با اشاره به روابط دیرینه و مستحکم ایران و سوریه در بسیاری از حوزه‌ها ازجمله موضوعات فرهنگی و سیاسی، آطهار داشت: این موارد و رهنمودهای رهبر معظم جمهوری اسلامی موجب نزدیک شدن افکار روسای جمهور 2 کشور شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار