امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134212
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوریه، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه امشب (یکشنبه) با حضور در محل اقامت علی لاریجانی ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوریه، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه امشب (یکشنبه) با حضور در محل اقامت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دمشق با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.
لاریجانی در این دیدار با اشازه به سفر وزیز امورخارجه و نخست وزیر سوریه به تهران، گفت: قطعا این سفر و حضور در نشست‌های مربوطه دارای اهمیت‌های بسیاری است.
وی همچنین تصریح کرد: در شرایط کنونی و با توجه به تحولات منطقه‌ای در چند وقت اخیر هم اکنون شاهد هستیم که کشورهایی که روحیه قلدر مابانه داشتند از این حالت درامدند.
ریس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست سه جانبه ایزان، سوریه و عراق در تهران، گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی آثار و فواید بسیاری دارد و قطعا در آینده می‌توان به اعضای چنین نشست‌هایی افزود.
وی آینده و مسیر سوریه را روشن ارزیابی کرده و گفت: مقاومت باید محور مردم سوریه باشد.
ولیعد معلم وزیر امور خارجه سوریه نیز در ابتدای این دیدار با بیان اینکه ما احترام خاصی برای رئیس مجلس ایران قائلیم، گفت: ایران در تمام ادوار دوست وفادار سوریه بوده است، از طرفی دیگر سفر هیات پارلمانی ایران به ریاست دکتر لاریجانی داری اهمیت بسیازی است زیرا رویدادها پی در پی و سریع در منطقه در حال رخ دادن است.
وی ادامه داد: ملت سوریه همواره از کمک‌های برادرانه ملت ایران تشکر می‌کند؛ همچنین نقش اقای لاریجانی رییس مجلس در دنبال کردن رابطه برادرانه با ملت سوریه پر رنگ است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار