امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134214
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بستک، ماشاءالله خنجی امشب در نشست خبری اظهار داشت: با ورود بخش خصوصی در طرح‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بستک، ماشاءالله خنجی امشب در نشست خبری اظهار داشت: با ورود بخش خصوصی در طرح‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد مجتمع‌های بین راهی و کاروان‌سراها می‌توان این صنعت را در شهرستان پویا کرد.

وی ادامه داد: مجتمع‌های خدماتی رفاهی و کاروان‌سراهایی که در کنار جاده‌ها ساخته می‌شوند باعث تسهیل در حمل و نقل، توسعه گردشگری و توریسم می‌شود که با توجه به ایجاد اشتغال، توسعه صنعت گردشگری می‌تواند جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را نیز بگیرد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری در حال افزایش است و هم اکنون در شهرستان طرح‌هایی مانند سفره‌خانه سنتی، مجتمع تفریحی و گردشگری و امکانات تفریحی توسط بخش خصوصی در دست اجراست.

خنجی ضمن درخواست از بخش خصوصی برای ورود در بخش گردشگری شهرستان گفت: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری پر منفعت با توجیه اقتصادی است و در همین ارتباط تسهیلات خوبی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستک در پایان گفت: مجوزهای لازم در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود و سرمایه‌گذاران از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه این صنعت بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش فارس شهرستان کنونی بستک، منطقه‌ای تاریخی و پرقدمت در شمال غرب مرکز هرمزگان به شمار می‌رود که در قرون گذشته از رونق خاصی در جنوب کشور برخوردار بوده است. این منطقه از هرمزگان در بعد برخورداری از آثار باستانی و تاریخی از نقاط مهم به شمار می‌رود.

تعداد قابل توجهی آثار تاریخی از جمله کاروان‌سرا در محدوده بستک وجود داشته که امروز بقایای آن به جا مانده است.

انتهای پیام/88001/ذ20/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها