امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134218
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
محسن علیمردانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان، با اذعان به مشکلات موجود در توزیع پزشکان متخصص در سطح کشور اظهار داشت: توزیع متخصصان در ...

محسن علیمردانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان، با اذعان به مشکلات موجود در توزیع پزشکان متخصص در سطح کشور اظهار داشت: توزیع متخصصان در کشور ناعادلانه است به طوری که شهرهای بزرگ و کلان شهرها با انباشت متخصص مواجه هستند ولی مناطق کمتر برخوردار از کمبود شدید رنج می‌برند.

وی به نیاز مراکز بیمارستانی به حضور متخصصان اشاره و اضافه کرد: این مراکز به علت عدم حضور متخصص بهره‌وری مورد انتظار را نخواهند داشت.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با تاکید بر اولویت حضور پزشکان عمومی در مراکز درمانی افزود: حضور متخصص هم برای رسیدگی به مشکلات در این مراکز ضروری به شمار می‌رود.

این مسئول با یادآوری کمبود متخصصان مورد نیاز در شهرهای کوچک و مناطق محروم تاکید کرد: این موضوع همواره از دغدغه‌ها محسوب شده و انگیزه بسیاری از پیگیری‌ها از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محسوب می‌شود.

علیمردانی اهرم تشویق را از آیتم‌‌های مورد نظر مسئولان برای جلب مشارکت و حضور متخصصان در مناطق محروم اعلام کرد و افزود: باید مستحضر بود که زندگی در این مناطق به دلیل مشکلات موجود ناشی از بی توجهی‌ها برای همه مردم از جمله پزشکان بسیار مشکل است.

*توجه به مناطق محروم فقط در حد شعار بوده است

وی آب شرب و رفت و آمد را از مشکلات شاخص موجود در مناطق محروم اعلام کرد و گفت: هر چند در شعار بسیار از توجه به مناطق روستایی و محروم صحبت به میان می‌آید ولی در عمل تفاوت بین زندگی در این مناطق و شهرها بسیار شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس مهاجرت را از نتایج کم‌توجهی‌ها و اختلاف به وجود آمده بین زندگی شهری و روستایی عنوان و خاطرنشان کرد: این ‌مهاجرت‌ها آسیب‌های اجتماعی را موجب شده است.

انتهای پیام/73004/گ20/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار