امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134224
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 166
حسن ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر اینکه حوزه سلامت در کشور به شدت نیاز به کمک و ...

حسن ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر اینکه حوزه سلامت در کشور به شدت نیاز به کمک و مشارکت‌ های مردمی دارد، اظهار داشت: با توجه به نیاز برای ایجاد وقف در حوزه سلامت و تأمین دارو در کشور و ساخت و تجهیز مراکز درمانی لازم است که در این بخش شاهد افزایش مشارکت‌های مردمی باشیم.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: به برکت وقف و از محل فروش اوراق وقف، اقدامات مناسبی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان ایجاده شده است که در این باره شاهد همکاری وزارت بهداشت و درمان بودیم.

وی ادامه داد: مشارکت مردم برای توسعه زیرساخت‌ها به منظور مقابله با هجمه دشمن ضروری است و مردم با انجام وقف و همچنین وقف اموال و عواید آن در جهت کمک به فرهنگ عمومی و ترویج معارف اسلامی و قرآنی می‌توانند مشارکت داشته باشند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه رسانه‌ها چه میزان توانسته‌اند برای جلوگیری از خرافه‌گیری در دین، کمک حال سازمان اوقاف باشند، ادامه داد: رسانه‌ها یکی از یاوران اصلی متولیان وقف در کشور هستند و مقابله با خرافه‌گرایی یکی از اهداف کلی سازمان اوقاف است.

وی متذکر شد: ما به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که کسی با هر نیت خودخواهانه و خودسرانه و با هر نیت شومی، از عقاید و احساسات مردم سوء استفاده کند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان داشت: هرجا که دیده شود و مطلع شویم که افرادی با هر نیتی بر احساسات و عقاید مردم شبهه‌‌ای وارد کرده‌اند، قطعاً برخورد میکنیم.

ربیعی با بیان اینکه امامزادگان مأمن و پناهگاه آرامش بخش و خوبی برای مردم هستند، ابراز داشت: باید امامزادگان و بقاع متبرکه را به عنوان سنگرهای دین حفظ کرد.

وی خاطرنشان کرد: انصافاً رسانه‌ها در این میان خیلی خوب عمل کرده‌اند و هرجایی احتمال این بود که افرادی قصد سوء استفاده از زمینه‌های وقف داشتند، رسانه‌ها با قدرت و روشنگری جلوی این مسائل را گرفتند و از این جهت نقش بسیار خوبی را ایفا کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار