امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134228
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
مهدی علیزاده زارعی، رئیس انجمن علمی کاردرمانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به تصویب قانون لزوم تحت پوشش قرار گرفتن ...

مهدی علیزاده زارعی، رئیس انجمن علمی کاردرمانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به تصویب قانون لزوم تحت پوشش قرار گرفتن خدمات توانبخشی در 10 سال پیش، گفت: در حال حاضر پس از معطل ماندن 10 ساله این قانون، به دنبال پوشش بیمه‌ای اقدامات توانبخشی هستیم.

وی درباره ضرورت پوشش بیمه‌ای اقدامات توانبخشی تصریح کرد: افراد نیازمند خدمات کاردرمانی باید برای مدت طولانی از این خدمات بهره‌مند شوند تا جایی که فرد نیازمند این خدمات با کاردرمانگر تبدیل به یک خانواده می‌شوند و در برخی موارد تا پایان عمر با یکدیگر در ارتباط هستند.

علیزاده افزود: با توجه به طولانی بودن طول درمان کاردرمانی، خدمات رشته کاردرمانی باید تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرد.

رئیس انجمن کاردرمانی ایران خاطرنشان کرد: تا چند سال پیش در نظام سلامت عدالت وجود نداشت یعنی اعتبارات تخصیص داده می‌شد و بیمه‌ها پول را پرداخت می‌کردند ولی اعتبارات به فرد ارائه کننده خدمات ارائه نمی شد و به همین علت کارهای درمانی از کیفیت لازم برخوردار نبود.

وی افزود: به بیان دیگر تخصیص و تقسیم بودجه‌های سلامت درست انجام نمی‌شد و طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت نیز برای رفع این مشکل صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار