امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134242
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جعفریان گفت: دانشگاه ما امسال برای دوازدهمین سال پیاپی با کسب امتیاز بسیار بالا نسبت به سایر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جعفریان گفت: دانشگاه ما امسال برای دوازدهمین سال پیاپی با کسب امتیاز بسیار بالا نسبت به سایر دانشگاه‌ ها موفق به کسب رتبه برتر ارزیابی پژوهشی وزارت بهداشت شد.

وی افزود: این موفقیت مرهون فعالیت‌های ارزنده اساتید، تلاش دانشجویان و بسترسازی مناسب در طی پانزده سال گذشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: به نظر می‌رسد رتبه دوم  دانشگاه در نمایه‌های بین‌المللی در کشور و حضور در بین ١٠ دانشگاه برتر منطقه نیز شواهد دیگری از این موفقیت باشند.

جعفریان افزود: اعتقاد من بر این است اگر ما در حیطه‌های بالینی سؤالات خوبی را برای پژوهش انتخاب کنیم، موفقیت‌های چشمگیرتری به دست خواهیم آورد و این مستلزم هدفمند بودن فعالیت‌ها و انتخاب خط پژوهشی درست از آغاز کار اعضای هیأت علمی جدید است.

وی خاطرنشان کرد: حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه باید در این زمینه برنامه مناسبی طراحی کند. در همین مسیر برای پژوهش های منجر به حل مسئله که لزوماً منتهی به مقاله نمی شوند هم باید فکر کرد.

جعفریان افزود: دانشگاه ما قطب اصلی پژوهش‌های علوم پزشکی در کشور است و بیش از ١٨ درصد مقالات گروه پزشکی را با حدود ١٢درصد از اعضای هیأت وزارت بهداشت تولید می‌کند.

وی ادامه داد: حفظ این روند در آینده روز به روز مشکل تر خواهد شد و مراکز تحقیقاتی و پژوهشگران مبرز دانشگاه باید به فکر ایده‌های نو باشند. البته مدیریت دانشگاه نیز باید وظیفه حمایتی خود را صورت هدفمند انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار