امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 134243
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: تشکیل ...

ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: تشکیل مدیریت بحران برای پیشگیری از خسارات زیاد در حوادث غیرمترقبه و طبیعی، است که نمی‌توان این حوادث را از قبل پیش‌بینی کرد.

وی افزود: بحران‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند، زلزله، سیل و طوفان خسارات زیادی برجای می‌گذارد لذا می‌توان با پیشگیری توسط سازمان‌های مربوطه از جمله مدیریت بحران نسبت به کاهش این خسارات اقدام کرد.

کارخانه بیان داشت: دومین اقدام سازمان مدیریت بحران در حوزه بحران‌های ناشی از حوادث غیر طبیعی است که به دست بشر و دشمنان نظام در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، جنگ نرم و یا جنگ سخت اتفاق می‌افتد که در این راستا نیز سازمان مدیریت بحران می‌توان تأثیرگذار باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سازمان مدیریت بحران با مدیریت دقیق باید نسبت به کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیر طبیعی اقدام کند و حتی نسبت به پیشگیری از خسارت نیز این سازمان تأثیرگذار است. به عنوان مثال با فرهنگ‌سازی مناسب در ساخت و ساز می‌توان از خسارت‌های ناشی از زلزله جلوگیری کرد و یا اینکه در مسیر سیل و سیلاب‌ها، مزارع کشاورزی و خانه‌ها ساخته نشود.

وی به تجهیزات و توانمندی‌های مدیریت بحران در مقابله با حوادث اشاره کرد و گفت:‌ قطعاً مدیریت بحرانی موفق است که آمادگی لازم را برای مقابله داشته باشد و در وقت مقتضی با تجهیزات لازم در صحنه حادثه حضور پیدا کند و قطعاً استفاده از تجهیزات پیشرفته روز بسیار می‌تواند به این سازمان کمک کند.

کارخانه درباره بودجه سازمان مدیریت بحران نیز اظهار داشت: بودجه این سازمان هنوز تعیین و تکلیف نشده است و از مسائل اساسی، موضوع اعتبارات لازم برای مدیریت بحران است و دولت باید در بودجه تمام تمهیدات لازم را برای این سازمان در نظر بگیرد و اگر کوتاهی نیز از سوی دولت در این خصوص انجام شود مجلس باید در بودجه، اعتبارات لازم را برای مدیریت بحران لحاظ کند چرا که کشور ما یک کشور حادثه‌خیز است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها